Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az esti sulin a diákok kapnak...

Az esti sulin a diákok kapnak diákigazolványt. És az esti sulisoknak a Társadalom Biztosítást fizetni kell, vagy azt ugyan úgy fizeti nekik az állam?

Figyelt kérdés

2023. máj. 19. 00:21
 1/3 anonim válasza:
100%
A TB-t magadnak kell fizetned, ha betöltötted a 18-at. Én 23 évesen esti sulizok és a TB- magamnak kell fizetnem vagy a munkáltatón keresztül. Arra figyelj, hogy ne legyen tartozásod - havi 9000 kb - mert felgyűlik. Sajnos fizetni kötelező, az államot nem érdekli, hogy éppen ha nincs kereseted akkor a semmiből kell megteremtened számukra az egyre növekvő kötelező adót. A járási hivatalban igényelhetsz TB támogatást kb 1 évig, vagy ha valamilyen hátrányos helyzetben vagy akkor is. Ha normális helyzetű vagy egészség szempontjából, akkor vagy a munkáltató vagy te vagy a nappali suli állja, lényeg a lényeg fizetni kell így is úgy is.
2023. máj. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én estisként simán megigényeltem a tb-t és megkaptam mindig.

Pedig nem vagyok hátrányos helyzetű. Szóval egy próbát megér.

2023. máj. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Én estisként simán megigényeltem a tb-t és megkaptam mindig."

Valószínűleg nem a TB-t igényelted meg, hanem a rászorultságod megállapítását kérvényezted a kormányhivatalnál, ami által mentesültél a járulék fizetése alól.


Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól mentesül a NAPPALI rendszerű képzésben részt vevő hallgató. Innentől kezdve ha nem nappali rendszerben tanulsz, alapból fennáll a járulék-fizetési kötelezettséged.


"vagy a munkáltató vagy te vagy a nappali suli állja, lényeg a lényeg fizetni kell így is úgy is."

A munkáltató nem állja, hanem a dolgozó béréből vonja le az ezt kiváltó járulékot. Tehát a munkaviszonyban foglalkoztatottak is fizetnek ilyen jellegű járulékot, csak nem fix összegben, hanem a bruttó bérük alapján. Vonják a bérükből.

A nappali suli sem állja, hanem az állam mentesíti a nappali rendszerű képzésben tanulókat a járulék fizetése alól. Tulajdonképpen az állam az egyik zsebéből átteszi a másik zsebébe a diákokhoz köthető közterheket saját berken belül.


Viszont az tény, hogy a kormányhivatalnál kérvényezheted, hogy állapítsák meg a rászorultságodat. Ha ez megtörténik, akkor mentesítenek onnantól kezdve (tehát nem visszamenőleges dátummal) az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól. Erről a járulékot előíró NEAK is tudni fog, valamint a járulékot nyilvántartó NAV is.

2023. jún. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!