Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki az irodalom...

Hogy néz ki az irodalom szóbeli érettségi középszinten?

Figyelt kérdés

Azt hittem tételek lesznek, ki is küldték a témaköröket, 20db van irodalomból, azokból készültem eddig, de most többen is kérdezték tőlem, hogy mely műveket ismerem, meg a szöveggyűjteményből minden költeményt kell-e tudni.

Aztán többen mondták, hogy tudok-e művet elemezni, mert kelleni fog. Ki kell keresni a művet a szöveggyűjteményből és elemezni.


Hogy jön ide a szöveggyűjtemény?

Tételekből készültem, azokról tudok beszélni, eddig csak a tételeket tanultam, mert azt mondták azokból lesz a szóbeli.


2023. máj. 22. 16:41
 1/2 A kérdező kommentje:

Végig úgy készültem, hogy a tételekből lesz a szóbeli minden tantárgyból, kivéve matek. Most hogy jön a képbe a műelemzés és a művek?

Olyan tételek vannak, hogy változások Babits életében, a Nyugat létrejöttének körülményei, a dráma kialakulása stb. Művek nincsenek.

Ezek a hivatalos témakörök

2023. máj. 22. 16:43
 2/2 anonim ***** válasza:

"Hogy jön ide a szöveggyűjtemény?"

Magadat tudod kisegíteni vele. Pl egy Babits egyik művében keresel utalásokat Babits életében történő változásokra. Szerintem erre gondoltak elemzés alatt.

2023. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!