Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esetleg voltál 2. típusú...

Esetleg voltál 2. típusú (tanító, óvodapedagógus) alkalmassági vizsgán?

Figyelt kérdés

Akár idén, akár az elmúlt években voltál, a válaszod akkor is érdekel.

Mennyire veszik komolyan az ének, olvasás illetve testnevelés vizsgát?

Én az EJF-re jelentkeztem tanítóként, mire számíthatok?

Alkalmassági behívóban az szerepel, hogy vigyek magammal "10 népdal illetve műdalt tartalmazó listát". Ez azt jelenti, hogy 10 népdal, 10 műdal, vagy pedig összesen 10 darab, vegyesen?

Testneveléstől félek, jó ideje nem mozogtam, pár napja kezdtem el rá "gyúrni".



2023. máj. 24. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly voltam Károlin. Szerintem ott senkit se küldtek el, van konkrétan pösze évfolyamtársam, aki énekelni se tud, de semennyire se és valahogy m~gis átengedték..


Tesitől nem kell félni, ha nem vagy konkrétan nyomorék akkor át fogsz menni.

(világéletemben 2-es voltam minden tesi felmérésen, de ez semmi a gimis tesiórához képest)


Nálunk nem kértek dallistát és csak népdalt lehetett énekelni, ezek szerint ez mindenhol más.


Ezen kívül megkérdezték miért szeretnék óvónő lenni és fel kellett olvasni egy rövid mesét, amit ott adtak (egyszer el lehetett előtte olvasni).


Állítólag az ELTE-n szórják az embereket. Máshonnan nem hallottam ilyet.

2023. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2019-ben voltam Kaposváron. Minden vizsgáztató kedves volt, az éneket nézték talán legszigorúbban (de lehet hozzájárult az is, hogy óvodapedagógusnak jelentkeztem), de szerintem ez függ az oktató személyétől is. Tesitől szerintem nem kell félned, tényleg csak az alapot kérik.

Énekkel kapcsolatban, igen, nekem is így kellett anno, 10 ilyen, 10 olyan. (De egyet én valasztottam, egyet meg az oktató, amit kért.)

Sok sikert a felvételihez, biztos ügyes leszel.

2023. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!