Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, mennyire felel meg a...

Tanárok, mennyire felel meg a valóságnak, amit a Krétába írtok? Pintér csak statisztikákat lát!

Figyelt kérdés

Pintér statisztikákból dolgozik! Valóban kiderül a Krétából, hogy hány óra marad el (a digitális mérések miatt, az érettségik miatt, osztálykirándulások miatt, stb.), hogy hány órán nincs szakszerű helyettesítés, hogy hány órát dolgoztok még nap mint nap a tanórákon kívül és mi mindennel töltitek olyankor az időtöket?


Tudom, hogy még sokkal több adminisztrációt jelent, ha nem csak annyit írunk be, hogy "készülés az órákra" meg hogy "tanulók munkájának értékelése" (bár ezzel a két kategóriával minden le van fedve tulajdonképpen), de nem kellene komolyabban venni, ha mást nem látnak a munkánkból, csak a táblázatokat?

Nálunk még a digitális mérések miatt se jelennek meg elmaradó órák a Krétában, pedig eleve előírás, hogy a mérések napjára más tanóra nem szervezhető azoknak se, akik csak 2 x 45 perc mérésen vesznek részt aznap, csak annyit írunk be minden (valójában elmaradó) órához, hogy "mérések", de ezek nincsenek elmaradó órának jelölve, hanem rendesen számozott órák, mintha meg lettek volna tartva. Aki elolvassa, hogy mi volt az óra anyaga, annak feltűnhet, hogy hogyhogy mondjuk történelemórán "mérések", de odáig Pintér és csapata nyilván nem jut el, csak azt nézik, hogy na "hány óra maradt el? sehány, tök jó". Ebből pedig azt szűrhetik le, hogy tök jó ez a sok mérés, a világon semmiféle fennakadást nem jelent! Meg hogy tök jó, hogy a közoktatás intézi a felsőoktatási felvételiket, nem úgy, mint a kétszintű bevezetése előtt, amikor az egyetemekre mentek írásbelizni is meg szóbelizni is azok, akik be akartak kerülni a felsőoktatásba, mert ha nem írjuk be, hogy hány óra maradt el amiatt, hogy délelőtt tele volt az épület nem csak közép- hanem emelt szinten érettségizőkkel is, délután meg nem volt megtartva mind a 6-7-8 óra, hanem csak mondjuk 3, 4 vagy max. 5, akkor nincs is itt gond, jó ez így.


Nem értem, miért nem írjuk be, hogy elmaradt egy óra, ha valójában tényleg elmaradt. Azért, mert akkor kevesebb pénzt kapna az adott tanár arra a hónapra, hiszen nem tartotta meg az összes óráját? Na de ha helyette más dolga volt, pl. a méréseken felügyelni, akkor mégsem dolgozott kevesebbet, csak mást! Vagy azért nem írjuk be, mert akkor be kéne pótolni az elmaradt órákat később? Vagy miért?


Nálatok hogy van ez?



2023. máj. 25. 07:10
1 2 3
 1/22 NTBS ***** válasza:
79%
Én az aktuális óra címet szoktam beírni. A házi feladat részhez pedig, hogy hol járunk.
2023. máj. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De azt Pintérék nyilván nem olvasgatják végig...

Mit írsz be, ha elmarad az óra (érettségi, mérések, kirándulás, stb. miatt)? Nem is az, hogy mit írsz be, hanem hogy rendes óraként hagyod és úgy írod be, vagy "Elmaradt óra"ként jelölöd-e?

És a többiek? Biztos, hogy mindenki ugyanúgy csinálja nálatok? Mert nálunk szerintem totálkáosz...

2023. máj. 25. 07:14
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a felét sem látja annak, hogy mennyit dolgoznak. Én azt láttam/látom, hogy az othoni munkák például egyáltalán nincsenek dokumentálva. Tehát ha a tanár otthon még 4 órát eltölt dolgozat javítással vagy órákra készüléssel, minősüléssel kapcsolatos munkákkal, stb. akkor azokat nem számolják el.


De olyannal is találkoztam, hogy a táboroztatást szabadságnak akarták elszámoltatni a tanárokkal.


Túlórák esetén rengetegszer voltak ki nem fizetések bullshit indokokkal.


Szerintem maradhatunk annyibban, hogy szinte semmi nem működik úgy ahogyan kéne. Sőt inkább az a kérdés mi az ami normálisan működik.

2023. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A mérések (évente két nap) során nálunk mindenkinek be kell írnia az hogy kimeneti mérés. Papíron nem marad el az óra csak nem szakszerű. Az osztálykirándulások (3 nap tanítás nélküli munkanap) az érettségi szünetben vannak. Ezeket az iskolámban terepgyakorlatként könyvelik el.


Nekem a krétában nem kell a tanóráimon kívül mást beírnom.


Kb 180 tanítási nap van. Ebből 5 nap amin nincs tanítás (iskolanap, sportnap, szalagavató...). Az őszi, téli tavaszi szünetek előtti 2-3 nap megy a kukába az oktatás szempontjából. Ugyanígy a csonka heteknek sincs túlnsok értelme.


A rendszerben minden le van papírozva és ennyi.

2023. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok most tanár, csak szülőként tudom leírni a véleményemet. A mérések mérésnek vannak beírva, nem tanórának. Olyankor is ott van a tanár a gyerekekkel, szóval hiába nem tart szakórát, nyilván ki kell neki fizetni.

Az általános iskolában nem szoktak elmaradni az órák, sem a fiamnak, sem a lányomnak két különböző iskolában. Ha egy tanár beteg, akkor a kollégáknak kötelező volt mindig megtartani az adott tanórát!!! Tehát a magyaros földrajzot tartott, a matekos magyart stb. Nyilván sok mindenre nem lehetett számítani, együtt elolvasták a következő fejezetet, írtak vázlatot, de legalább haladtak valamit.

Most viszont gimis a lányom, és itt nincsenek megtartva az órák, ha egy tanár hiányzik. Nyilván nem lehet már elvárni pl. a magyarostól, hogy szakszerű kémiaórát tartson. Simán beírják a Krétába, hogy elmaradt tanóra, amin meg is vagyok lepődve. Régen én is tanítottam, és nálunk soha nem volt lyukasóra, ha más nem, bementem, és megkértem a gyerekeket, hogy írják meg a leckéjüket, vagy beszélgettünk. De nem a folyosón lézengtek, meg óbégattak a gyerekek, amíg a többi tanár próbált tanítani.

Egyébként sajnos így is több tantárgyból le vannak maradva. Pl. egy csomószor maradtak el órák mérések, meg orvosi vizsgálat miatt. Sokszor a hétfő a munkaszüneti nap, emiatt főleg azokból a tárgyakból, amelyek hétfőn vannak, elég sok a lemaradás.

2023. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"az othoni munkák például egyáltalán nincsenek dokumentálva"

Az biztos. De a Krétába akár azt is be lehetne írni, nem? Nálunk viszont úgy lett bevezetve a Kréta "Kötött munkaidő tanórákon kívüli része" (vagy valami ilyesmi) nevezetű füle, hogy ott azt kell vezetni, hogy a tanórákon kívül, de az iskola épületén belül miket csinálunk, de mellé volt téve szinte kérésként, hogy a tanórákkal együtt ne legyen több bekönyvelve, mint heti 32 óra, mert annyit kötelező bent tölteni az iskolában, de annál többet úgyse fognak kifizetni, tehát ne is írjuk be... De miért ne? Erre nálatok mondtak valami indokot? Attól, hogy előre tudható, hogy nem fogják úgyse kifizetni, még nagyon is be kéne írni mindent, de mindent oda, nem? Hogy legalább néha lehessen mire hivatkoznunk nekünk is, nem csak Pintérnek a statisztikákra...


"De olyannal is találkoztam, hogy a táboroztatást szabadságnak akarták elszámoltatni a tanárokkal."

Totál hülyének nézik őket, az tuti. (Mondjuk van is miért, mert az tökre nem része a képzésüknek, hogy tulajdonképpen mi az, amire kötelezhetőek és mi az, amire nem, mi az, amiért igenis plusz pénz jár nekik és mi az, amiért csak az alapfizetésükre számíthatnak, stb, pedig nagyon rájuk férne ilyesféle információ, mert legtöbbjük totál nincs képben - ezért is képtelenség egy valamirevaló sztrájkot összehozni...)


"szinte semmi nem működik úgy ahogyan kéne. Sőt inkább az a kérdés mi az ami normálisan működik."

De ha Pintérék csak a statisztikákat nézik, akkor legalább azokat közelíthetnénk a valósághoz, legalább a Krétán keresztül, nem? És végülis rajtunk múlik, hogy mit írunk a Krétába, nem máson...

2023. máj. 25. 17:07
 7/22 A kérdező kommentje:

"A mérések (évente két nap) ... Az osztálykirándulások ... az érettségi szünetben vannak."

Szóval középiskola vagytok, mégis két nap alatt lebonyolítottátok a kimeneti méréseket, aha... Azt mégis hogyan? Mesélj! Eleve nem lehetett mindenkit ugyanazon a két napon mérni, hanem külön-külön időszakokban kellett lebonyolítani mindegyik évfolyam mérését... Ha nálatok két nap alatt lement az egész, az azt kell, hogy jelentse, hogy csak egyetlen egy évfolyamotok van az érettségizőkön kívül...

2023. máj. 25. 17:44
 8/22 anonim ***** válasza:

Egy diáknak egy tanévben két nap van mérése. Ezen két napon nekik nincs tanítás. A többi osztálynak meg volt tanítás. Magyarán a mérés miatt egy osztálynak egy tanévben két nap megy a lecsóba. Abban igazad van hogy nem egy nap alatt zajlik le a mérés. Viszont nincs olyan hogy egy osztály mérése miatt azt egész iskolában nincs tanítás.


Az iskolának van 5 napja amivel gazdálkodhat a tanévben. Sokszor ezeken a napokon megy el az osztály programokra. Remélem ezt nem kérdöjelezed meg!

2023. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ja, igen, a diák szempontjából két nap, oké.

De a diák méréses napi tanórái se úgy jelennek meg a Krétában, hogy elmaradt tanórák, pedig aznap baromira nem volt se történelemórája, se matek, se semmi, egyetlen tantárgyból sem haladt a tananyagban - márpedig akkor Pintér azt hiszi, hogy minden rendben.

És aki a méréseket szervezi, az a méréses napokon nem tanít, hanem szervezkedik, így az ő órái is elmaradnak, mégpedig a lehető leghivatalosabb ok miatt - mégsem elmaradó óráknak vannak beírva, hanem (legalábbis nálunk) úgy, mintha haladt volna a tananyagban minden tanóráján. Ez máshol is így van? Ha igen, miért? Rosszabbul járna, mert nem kapna teljes fizetést, ha elmaradt óraként lenne beírva a Krétába az a mondjuk két hete, amikor a mérésekkel foglalkozott, ezért nem tudott tanítani, emiatt nem írják be a Krétába a valóságot?


És az osztálykirándulások... Miért nem írja be minden tanár az osztálykirándulás minden egyes óráját a Krétába? Még ha tudja is előre, hogy nem fogják kifizetni, akkor is, legalább legyen nyoma, hogy mondjuk 48 órán keresztül éjjel-nappal szolgálatban volt. (Persze a Kréta nem hagyja, hogy éjjelre is beírja magát, de akkor is: akkor írja be a többi napra elosztva azokat az órákat.) Csak hogy Pintér ne higgye azt, hogy a háromnapos osztálykiránduláson is csak napi 8 órát dolgozik egy tanár (vagy egyesek szerint még annyit se)...

2023. máj. 25. 19:28
 10/22 A kérdező kommentje:

"Nekem a krétában nem kell a tanóráimon kívül mást beírnom."

És a "Kötött munkaidő tanórán kívüli része" vagy ilyesmi nevezetű fül? (Nálam már megint nem elérhető a Kréta, hogy megnézzem...)


"Kb 180 tanítási nap van. Ebből 5 nap amin nincs tanítás (iskolanap, sportnap, szalagavató...)."

Amelyiken nincs tanítás, az nem tanítási nap. :)


"A rendszerben minden le van papírozva és ennyi."

Te magad írod, hogy nincs lepapírozva minden, hiszen a tanóráidon kívül mást nem írsz be...

A méréseken való felügyeletet sem, az OKTV-ken meg más versenyeken való felügyeletet sem, pedig ezek akár este 6-7-ig is eltarthatnak, a szalagavatót sem, ami este 10-kor ér véget, a hétvégi felvételiztetést se, az írásbeli érettségiken való felügyeletet meg a szóbeliztetést se, ami szintén este 7-8-ig elhúzódhat, stb... és akkor azokat, amik nem annyira időhöz kötött tennivalók, mint pl. kirándulásszervezés, stb. még nem is említettem... Pintér meg meg van róla győződve, hogy mindenről tud...

2023. máj. 25. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!