Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Élelmiszerbiztonsági és...

Élelmiszerbiztonsági és minőségi mérnök MSc- mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetemről van szó, az alapszakom vegyészmérnök. Nagyon elfáradtam és szeretnék valami könnyebb MSc-t végezni, alapvetően nagyon érdekel a táplálkozás és az élelmiszerek, de mégjobban érdekelne mennyire kell megszenvedni mire a végére érek, mert itt kikészültem. Levelezőre jelentkeznék.

Mik a szórótárgyak, amik nagyon nehezek? A szerves kémiával és a biokémiával nem vagyok jóban, nem kaptunk semmilyen alapot, hiába mentünk át valahogy.

Aki esetleg ugyanígy vegyészmérnökről ment erre a szakra, mik azok a tárgyak amiket esetleg be kellett pótolni és amiket elfogadtak már teljesítettként?



2023. máj. 28. 00:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

MSc jóval könnyebb mint a BSc mivel nincsenek szórótárgyak, akit MSc képzésre felvesznek az jó eséllyel elvégzi, max azért hagyják ott a szakot ha valami közbejön a hallgató életében pl: súlyos egészségügyi problémák, külföldre költötés, teljesen más területre orientálódik de nem azért mert kiszórják a népet.


Egyébként halkan jegyzem meg hogy értelme nem sok van elvégezni ez nagyon alacsony egzisztenciájú szak.

2023. máj. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

"Egyébként halkan jegyzem meg hogy értelme nem sok van elvégezni ez nagyon alacsony egzisztenciájú szak."


Kérdezni is akartam már én is, hogy ezeknek a szakoknak mi értelme amúgy? Semmi karrier stb, csak romlott húsokban meg élelmiszerekben turkálhat végig. Egy jó gazdasági szakkal, vagy egy jogász szakkal vezetői szintre juthat, ez meg semmi xD Sose értettem gimiből is miért megy valaki ilyen szakokra, nem gondolnám, hogy bárkinek is ez a vágya, eleve senki nem tudja sztem, hogy mit csinál egy élelmiszermérnök. Én továbbtanulás előtt tudtam meg, hogy létezik ilyen szak, mikor a zseni, penge matekos osztálytársam, aki 93%-os emelt matek érettségivel idejelentkezett, hogy elcsessze a jövőjét, ahelyett, hogy villamosmérnökire ment volna ezzel a tudással, most kb. úgy keresne havi egymilliót, hogy ő dönti el mikor van kedve dolgozni xD

2023. máj. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van pàr mèrnöki szak ami kevésbé éri meg pl: élelmiszer, környezet, épìtő, agrár stb.
2023. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Juj, itt ti egytől egyig nagyon buták vagytok, kommentálnom is felesleges. Fogalmatok sincs róla mit beszéltek. Várok még értelmes válaszokat.
2023. máj. 28. 09:52
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
4: buták? Elég sok mernoki szakon végzett embert ismerek, akár anno egyetemről akar munkavegzes folytán. Lehet csak te élsz picit alomvilagban az iskolai padból kiesve. Eleg nagy a szórás fizetésben a szaktol illetve iparágtól függően. De majd rajossz magad is az első pár munkahelyed során. Igazából azt vegzel amit akarsz, nem lebeszeles volt, nekem aztán mindegy.
2023. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#4 te nagyon okos vagy kérdező, egyik semmit sem érő büfészak után mész a másik semmit sem érő büfémesterre xD
2023. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

"Sose értettem gimiből is miért megy valaki ilyen szakokra"


Azért mert tájékozatlanok és buták. Mérnökinfó elvégzése után be lehet tölteni olyan 'mérnök' megnevezésű pozíciókat ahol 5 éves tapasztalattal 2 - 2,5 milliós bérek vannak pl: DevOps mérnök, Cloud mérnök, Kiberbiztonsági mérnök, Hálózatbiztonsági mérnök stb... és pár ilyen tudatlan ember azt hiszi hogy ha elvégez egy büfémérnöki szakot mint pl: élelmiszer-, jármű-, agrár-, közlekedés-, vegyész-, építészmérnök akkor belőlük megbecsült magas fizetéssel rendelkező munkavállaló lesz csak mert a szak neve tartalmazza a 'mérnök' szót. Aztán elvégzik a szakot és szembesülnek a valósággal hogy budapesti lakosként talán 1 év alatt sikerül kifogni egy minimálbéres állást, vidékiként pedig örülhet ha 100 km-es körzetben kell csak ingáznia a minimálbérért a munkahelyére és 3 éven belül talál magának munkahelyet.


Mérnöki képzésekből csak a mérnökinformatikus, villamosmérnök, mechatronikai mérnök és ezek után még a gépészmérnök aminek munkaerőpiaci potenciálja van a többi mérnöki szak az bohóckodás ami a fizetésekben és az elhelyezkedési lehetőségekben is meglátszik.

2023. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Büfészak a vegyészmérnöki... Édes istenem. Neked milyen végzettséged is van? Add már meg a fb profilod linkjét had nézzem már milyen komoly ember vagy, hogy ilyeneket találsz ki :D jaj de vicces te jó ég
2023. máj. 28. 20:28
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Tetszik vagy sem, az. Egy rohadt gyógyszergyárban vagy valami vegyipari cégnél lehet megposhadni vele, ebből meg kb megyeszékhelyenként vagy nagyobb városokban van kb. egy ilyen hely ahova mehetsz vele. Egy alkalmazott matematikus, vagy egy pénzügy msc közgazdász beül elvezet egy céget havi egymilláért minimum.
2023. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hú, látom valami kis falusi tájékozatlan rosszindulatú valaki vagy. Nyugtasd magad ezzel :) fogalmad sincs miről beszélsz maradjunk annyiban. Mintha egy nyolcadik osztályos gyerek írna. Nagyon durva milyen vakon vannak emberek.
2023. máj. 28. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!