Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár szóbeli felelés...

A tanár szóbeli felelés osztályozásánál figyelembe veheti az egész éves átlagot, vagy csak az akkor nyújtott teljesítményt?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam nem volt jó az adott tárgyból, de most nagyon sokat készült a felelésre, tökéletesen elmondott mindent de rosszabb jegyet kapott, mert az átlaga nem volt jó. Egy másik osztálytársamnak ötös az átlaga, ő nem készült és fele annyit se mondott el, de ötöst kapott.



Ez saját vélemény, de szerintem az alapján osztályozott, hogy kit mennyire szeret.



2023. máj. 28. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Alapból nem lenne szabad a szóbeli feleltetésnél figyelembe venni a korrábbi átlagot.


Viszont itt van egy kis probléma a történetedben. "tökéletesen elmondott mindent" ezt te honnan tudod megítélni? A másik "nem készült és fele annyit se mondott el". Lehet, hogy negyed annyi szöveggel értelmesebbeket mondot mint az 1. számú haverod a hablatyolással amit te tökéletesnek ítéltél meg. Én az értékítéletedet kérdőjelezem meg. Nincs meg a szakmai tudásod, hogy értékeld jegyre mások feleletét.

2023. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy konkrét szöveget kellett megtanulni és azt felmondani
2023. máj. 28. 11:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, köszi a választ :D
2023. máj. 28. 11:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Az előző két választ menet közben írtam, most olvastam el részletesebben a válaszod, bocsi


Ahogy feljebb írtam egy konkrét szöveget kellett megtanulni, a rosszabb tanuló (akivel egyébként nem vagy annyira jóban) hibátlanul elmondta, a jobb tanuló (aki az egyik legjobb barátom) meg kihagyott belőle részeket és többet gondolkozott. Még ő is mondta, hogy nem érti miért kapott ötöst.


A tanár is mondta, hogy csak azért adott rosszabb jegyet, mert az eddigi teljesítménye rossz volt, de azért két felelet közül én is ki tudom választani a jobbat. Németóráról van szó egyébként, én meg régebben rendszeresen jártam Ausztriába és volt már, hogy olyat mondtam, amiről még a tanár se tudott :D


Mielőtt megkapom, hogy ha nem is vagyunk jóban akkor miért foglalkozok vele: azért, mert utálom, ha valakivel kivételeznek. Na meg a tanár is hatalmas bunkó (nem csak ezért, egyszer egy lány nem tudta a kérdésére a választ és addig piszkálta amíg sírni nem kezdett, olyanokat mondott neki, hogy sajnálja az anyját, hogy ilyen gyereke van, etc) és még sorolhatnám. Egyre nehezebb megállni, hogy ne szóljunk be neki, így legalább lesz valami a kezemben. Jövő órán szerintem úgyis én felelek :D


Mégegyszer köszi a választ! :D

2023. máj. 28. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy laikus a kérdező, de azért egy átlag diáknak is feltűnik, ha pofára megy az osztályozás. Nálunk volt olyan gimiben, hogy a tanár által kiadott jegyzetet kellett megtanulni. Csajszi mindent elmond, valaszol az ismétlő kérdésekre, a tanár szerint is helyesen, de négyes, mondván nem volt jó az előadásmód, mert halk volt. Másik csajszi kiáll, kellemetlenül kuncog, dőlöngél, húzza ki a tanár belőle a válaszokat, de olyan kérdésekkel, hogy elmondja az infót, majd hozzáteszi az "ugye ezt akartad mondani?" kérdést, majd ötöst kap. Ehhez azért nem kell pedagógiai végzettség, hogy lásd, hogy pofára ment.
2023. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóbeli felelet persze, hogy szubjektív.

Nem mondhatja a tanár, hogy egész évben nem tanultál, és folyamatosan zavartad a tanítást, ne is álmodj jobb jegyről. Inkább azt mondja, tanuld meg az éves anyagot, és felelsz a jobb jegyért. Aztán mondjon a diák bármit, nem adja meg a jobb jegyet.

De az is lehet, hogy a társad tényleg cuki, meg tanul, meg minden, és a tanár valami másért pikkel rá. Tudom, ilyen is van, nálunk is volt.

Egy biztos, a szóbeli feleletre olyan jegyet ad a tanár, amilyet akar. Nem tehettek ellene semmit.

A tanulás egy dolog, a másik dolog, hogy jóban kell lenni a tanárral. Az életben is így lesz, hiába tepersz a munkahelyen, akkor is azt fogják előléptetni, aki jobban nyal a főnöknek.

2023. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!