Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akad itt valaki, aki aberrált...

Akad itt valaki, aki aberrált módon az ELTE szabad bölcsészet szakára nyújtotta be felvételi jelentkezését? (Illetve valaki, akinek passziója a felvi meg a pontszámítás/spekuláció. ) Csökkenhet a tavalyi ponthatár? Pontosabban: mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
A jelentkezők száma 156 fővel kevesebb, mint tavaly. A magyar érettségi "állítólag nehéz volt". A történelem és angol ellenben "könnyű". Amennyire én tudom, idén szabtak ki először központilag meghatározott minimum ponthatárt az állami támogatást élvező férőhelyekre ezen a szakon. 310 pont. Számít ez bármit is (lévén, hogy csak minimum érték)?
2015. júl. 18. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A facebookon rajta vagy? Ott van ELTE BTK 2015 felvételi csoport, biztosan találsz ott elvetemült szabad bölcsészeket. :)


Na, és akkor leírom, hogy jó dolog spekulálni, de a spekuláció semmire nem jó. Miért?


Mert lehet, hogy megnyugodsz, hogy idén talán alacsonyabb lesz a ponthatár, de aztán jön egy nagy arculcsapás és lesz 450. Persze az is lehet, hogy 420 pontra készül és csak 360 pont lesz. 1-2 pontos emelkedéseket meg aztán végképp nem lehet spekulációval jósolni...


Hidd el, csak a jóindulat, meg a tapasztalat beszél belőlem, vén róka vagyok már ilyen téren (most készülök a harmadik felvételimre, mesterre).


Szóval, írod, hogy átlagban rosszab érettségik lettek. Ez viszont azt jelenti, hogy van köztük jó pár olyan, ami azért nagyon jó is lehet az átlaghoz képest. Ha valaki másodszorra jelentkezik, harmadszorra stb., neki még jobb lehet esetleg, akkor is, ha átlagos érettségit írt. (Pl. nekem az összes érettségim átlagosnak számított annak idején, most 10-20-30%-kal jobb, mint az átlag.)


Na már most, elvileg 120 ember vesznek fel, de ez a költségtérítésesekkel együtt van megadva, meg egy csomó minden más is befolyásolja azt, hogy végül mennyi hallgató kerül be. (De a lényeg, hogy nem az összes jelentkezőt.)


Tételezzük fel, hogy 124 embert vesznek fel (mert egyetemen-karon belül eltérnek a kapacitásszámtól).


Mi a helyzet, ha ennek a 124 embernek egész jól sikerült az érettségi (hiszen több ezren érettségiztetek) és 400+ pontja van, neked pedig csak 399. Na bumm, rögtön nem kerültél be.


Ezt annak fényében mondom, hogy a szab. bölcsészet eddigi ponthatárait elnézve, nem jelentkezhettek túl rossz eredményekkel a hallgatók...


Szóval nem érdemes spekulálni, bármennyire is írják pl. az eduline-on, hogy meg lehet saccolni, nem lehet. Voltak már durva esetek és elég magas ponthatáremelkedések.

2015. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!