Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi szakokon...

Melyik egyetemi szakokon nincs matek?

Figyelt kérdés
Semmilyen matek még egy félév sem
2023. jún. 1. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Jogász például. Van még csomó, amin nincs, de azoknak sajnos túl sok értelme sincs általában (azzal meg nem sokat nyersz, ha nincs matek, de van például kémia vagy fizika, mert ha a matek nem megy, azokat se nagyon fogod szeretni).
2023. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsész szakok legtöbbjén nincs.
2023. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nyelvszakokon nincs és a legtöbb bölcsész szakon.
2023. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsész és a művészeti szakokon. Egyébként pár félévnyi statisztika vagy közgazdaságtan a legtöbb képzésen azért szokott lenni, az más kérdés, hogy ezek többnyira az általános iskolai követelményszintet se mindig ütik meg.
2023. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
A jogász szakot nem ajánlanám, ha nem megy a matek. Logika tárgy és társaik vannak, azok pedig a matekon alapszanak, ráadásul felmentést sem kaphat alóla, mert alaptárgy.
2023. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
#5. Miféle logika tárgy jogász szakon? Az kétségtelen, hogy tényleg nem úgy működik a szak, hogy magolsz és sikeres vizsgát teszel, ha pedig jó eredménnyel szeretnél végezni, kifejezetten okosnak is kell lenni...nade mégis milyen logika tárgy?
2023. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Én se értem, jogon vagyok, semmi logika tárgy nincs, és a közhiedelemmel ellentétben ha nem megy a matek, logikai összefüggéseket még jogon is simán megérteni. Ezt kellene már végre felfogni mindenkinek, mert sokadik kérdés alatt olvasom ezt a baromságot.
2023. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy nem logika a tárgy neve, de valami van, amihez kell a matek. Diszkalkuliásként külön felhívták erre a figyelmem a szakvélemény kiállítói, hogy jogra ne menjek, mert nincs felmentés az alól a bizonyos tárgy alól, és személyesen is ismerek olyat, aki végül azért volt kénytelen otthagyni, mert nem tudott a diszkalkuliája miatt megbirkózni azzal a bizonyos tárggyal, és elutasították a felmentését,
2023. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

#8. Hát figyelj...itt az ELTE tanterve.


[link]


El nem tudom képzelni, hogy mire gondolhatsz, pedig itt tanulok. Volt két félév Közgazdaságtan, de hogy azon két számot nem kellett összeadni, az is biztos.

2023. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 nálunk is úgyszintén. Sőt, közgáz tanár kimondottan elmondta órán, hogy jogon meg van tiltva, hogy egy képletet is kötelezően kérjen, egyszer felírt érdekességként egy számítás képletét, már nem emlékszek pontosan mi volt, és hozzátette, hogy ezt nem kell tudni, csak érdekesség. Mindenben csak a jogi vonatkozás kell, pénzügyi jogból is. Szóval én sem értem melyik okos mondhatta ezt, és mire alapozta, valamelyik tanárunk meg el is árulta, hogy ő is azért lett jogász, mert nem értette a matekot.
2023. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!