Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikerülhet a német szóbeli?

Sikerülhet a német szóbeli?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam megtekinteni az érettségi eredményeket, és sajnos németből csak 27 pontom lett ami azt jelenti hogy meg 11 pont kell a ketteshez. Nagyon elvagyok keseredve és félek a szóbelitől. Van valami tanácsotok esetleg? Kinek, hogy sikerült egyébként akik szinten érettségiztek németből?

#szóbeli vizsga #Nemet érettségi
2023. jún. 7. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

"Nagyon elvagyok keseredve és félek a szóbelitől. Van valami tanácsotok esetleg?"


Nem keseregni kell meg félni mert azzal nem vagy előrébb hanem tanulni és készülni.

2023. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja bocs tényleg, hogy lemertem bármit írni és megkérdezni valamit amikor ez a lényege ennek az oldalnak. Elég megkeseredett ember lehetsz ha meg ezért is képes vagy belekötni valakibe.
2023. jún. 7. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ja bocs tényleg, hogy lemertem bármit írni és megkérdezni valamit amikor ez a lényege ennek az oldalnak"


Igen én pedig válaszoltam objektíven a kérdésre ha nem jutott volna el a tudatodig. Bár látom nem csak a német nyelvtudásoddal vannak komoly gondjaid hanem az általános szövegértelmezéssel is. Az oldalnak pedig az objektív tájékoztatás a célja, senkit nem érdekel az hogy el vagy keseredve / félsz és egyéb baromságok.


Azt pedig nem tudom hogy mégis milyen konstruktív tanácsot vársz bárkitől azon kívül hogy elkezdesz tanulni, ami láthatóan nem az erősséged

2023. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az ilyen fajta emberekre sem kiváncsi senki sem ezen az oldalon. Nem tudom, hogy mersz azzal jönni, hogy a tanulás nem az erősségem. Honnan tudod, hogy sikerült például a többi érettségim? Honnan tudod milyen nehéz volt a német? És nem nem azért sikerült így mert nem tanultam.
2023. jún. 7. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon hasznos tanácsot adott az előttem hozzászóló Úriember. Az pedig egyszerűen szánalmas ha tanulás mellett is megbuktál egy ilyen egyszerű tárgyból mint a német és a te kompetenciáidat minősíti. Ilyen gyenge képességű egyénekre kár is pazarolni az időt jótanácsra hiszen olyan alacsony intelligenciával rendelkeznek hogy nem tudják megugrani az elvárt szintet. Egyszerűen ha valaki értelmi fogyatékos akkor ne akarjon leérettségizni.


Prof. B (Egyetemi docens)

2023. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Örülök, ha neked a német egy egyszerű tantárgynak számít. Biztos volt egy jó tanárod aki rendesen felkészített rá, de nem mindenki volt ilyen szerencsés. Nagyon elhiszed csak mert te egyetemi docens vagy. Hagyjuk már, attól meg egy szánalmas, megkeseredett ember vagy és az is maradsz.
2023. jún. 7. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!