Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterszak felvételi mennyire...

Mesterszak felvételi mennyire szigorú?

Figyelt kérdés

Motivációs beszélgetés és tételsor is van.

Mennyire veszik komolyan a tételeket, olyan, mint egy szóbeli vizsga?

Felkészülési idő gondolom nem lesz, úgy meg azért nem olyan egyszerű összeszedni a gondolataimat. Vagy akkor ez nem felelés lesz, mint egy vizsgán, hanem csak feltesznek pár kérdést a témában?


2023. jún. 8. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Emellett, hogy az általános kérdéseken kívül, - hogy miért ezt a szakot választottam, miérrlt ezt az egyetemet, mi a célom - milyen kérdések merülhetnek fel?
2023. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetem- és szakfüggő. Pár nagyobb nevű fővárosi egyetemen fordul elő az, hogy egy mesterszakra túljelentkezés legyen, máshol ez csak elvétve fordul elő. Az egyetemek pedig nem ellenségei sem saját maguknak, sem a pénznek, a legtöbb szakon csak azt nem veszik fel, aki nem jár arra.

A legtöbb egyetemen a mesterszakos felvételi nem szigorú a szónak abban az értelmében, hogy nem céljuk szemétkedni, inkább csak azokat próbálják kiszűrni, akik vagy nem tudnák elvégezni a képzést (mert mondjuk jelentkezik valaki egy agrár diplomával pénzügy mesterszakra, de kamatos kamatot se tud számolni, anélkül meg azért nehéz, mert többségében nem nulláról kezdik az oktatást), vagy mert látszik az illetőn, hogy semmi köze a szakhoz, szakmához (mikor valaki jelentkezik tanárszakra, de a pszichológiai alkalmasságin többre ment volna, ha egy biciklipumpát küld be maga helyett).

2023. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem szigorú. Mesterszakra általában nem nehéz bekerülni, kevés a jelentkező. Nálunk örültek, hogy egyáltalán el tudták indítani.
2023. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!