Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pannon...

Mi a véleményetek a Pannon Egyetem GTK-ról?

Figyelt kérdés
Jó egyetem? Van olyan jó, mint a pesti egyetemek, Corvinus, ELTE, BME stb?

2023. jún. 8. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy-számvitel alapszakon végeztem itt és utána BCE-n számvitel mestert tanultam, ezeket tudom összehasonlítani vmennyire.

A számviteles tárgyakat anno elég jól oktatták többségében, volt 1-2 tanár akiknek nem ment vagy meg se próbálták leadni az anyagot, de a fontosabb tárgyaknál nem volt gond. Igazából túl sok mindent nem is adott hozzá a mesterképzés, kevés olyan téma volt ami újdonság lett volna (pénzügyi instrumentumok számvitele pl. ami új volt de ezt alapszakon is mondták hogy mesteres anyag). A pénzügyes tárgyak viszont hagytak kivetnivalót, nem véletlen szerintem hogy nincs itt pénzügy mesterképzés. Nagyon nem szerettem ezekből a legtöbbet, BCE-n csak néhány pénzügyi tárgy volt de azokkal nem volt gond. Az alapozó tárgyak meg elég össze vissza voltak, volt nagyon jó és nagyon rossz is meg olyan tárgyak ahol nagyon függött attól kinél tudtad felvenni a gyakorlatot. Ki lehetett fogni nagyon kedves és profi tanárt is meg olyat is akihez gyomorgörccsel mentem.


Olyan szempontból nem összehasonlíthatóak hogy a BCE, ELTE, BME nagy és népszerű egyetemek, sokkal több ezeknél nyilván a lehetőség tanórákon kívül is tanulni, fejlődni más kapcsolataik vannak az egyetemeknek. Cserébe viszont kicsit személytelenebbek, kevésbé jegyezték meg a tanárok ki kicsoda egy gyakorlat alatt (ez lehet előny és hátrány is), vhogy olyan elveszek a tömegben érzése volt pedig mesteren kevesebben is vannak mint alapszakon. BCE-n is voltak olyan tanárok akiknek nem ártana más pálya után nézni úgyhogy ez se a PE-re igaz csak. Talán ami a kisebb egyetem mellett szól hogy olcsóbb és könnyebb kolit kapni, kb biztos felvesznek ha esetleg nem környékbeli lennél illetve könnyebb ösztöndíjakat is kapni. Pesti nagy egyetemen meg több a lehetőség, illetve VP azért nem egy nagy város kevesebb a lehetőség egyetemen mellett elhelyezkedni szakmában akár diákként, többség a környéki nagyvállalatoknál köttöt ki nálunk könyvelésen, kontrollingon vagy bankban.


Ha van konkrét kérdés nyugodtan írj ez most csak ami így eszembe jutott róla :D 2018 tavaszán végeztem szóval lehet változott 1-2 dolog azóta

2023. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
A Pandán végzettek azt fogják mondani, hogy van olyan jó; a többiek meg nem ismerik. Az oktatás feltehetően középszerű, mint psz szakon bárhol az országban. Ha van egy kis szerencséd, akkor a matek erős. Másfelől ahogyan az 1-es mondja, Budapesten sokkal több a lehetőség jónevű cégeknél gyakornokoskodni. Úgyhogy ha vannak nagyobb ambícióid, akkor inkább egy pesti egyetemet próbálj meg. (Persze ha eleve veszprémi vagy, és sokkal olcsóbb lenne otthon lakni, akkor ez egy megfontolandó szempont.)
2023. jún. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engem az a nagyvárosi élet nem vonz annyira. Ha el is mennék Pestre tanulni, a végzés után valószínűleg úgyis visszamennék vidékre. Ezért mennék inkább Veszprémbe
2023. jún. 9. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj Veszprémbe, teljesen jó. Semmi bajod nem lesz tőle.
2023. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100/100
jan. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!