Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van különbség aközött, hogy...

Van különbség aközött, hogy bukok egy vizsgát, vagy hogy fel se veszem?

Figyelt kérdés

Van egy elméleti tantárgyam (csak előadás meg vizsga van belőle), amit a félév során elhanyagoltam, és nem tudnám teljesíteni.


Most nem tudom eldönteni, hogy mivel járnék jobban. Ha bemennék, és megkapnám az 1-est, vagy ha még leadnám a vizsgát amíg tudom. Van valami különbség a kettő között?



2023. jún. 10. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1est kapsz, akkor a második vizsga lehet hogy már fizetős, illetve azt sem tudom hogy most is csak 3szor lehet egy tárgyból egy félévben vizsgázni. Ha nem veszed fel nem lesz semmi következménye, de ha ebben a vizsgaidőszakban egy vizsgát sem veszel fel akkor bukod a tárgyat
2023. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Abban a tekintetben nincs különbség, hogy így is, úgy is fogod bukni a tárgyat, így az átlagod is romlani fog.

Ha ennyire biztos vagy benne hogy 1-es, akkor ne menj be, de én azért megpróbálnám.

Nekem a héten két ilyen vizsgám is lesz, próba-szerencse alapon fogok bemenni, aztán legfeljebb nem sikerül.

De tavaly volt olyan szóbelim, ami 10-kor kezdődött, én pedig reggel 4-től kezdtem el rá készülni (úgy hogy gyűlölök korán kelni), és hármassal átmentem.

2023. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy súlyozott átlagba nem számít sehogy sem (ez az, ami csak az államin maradásnál számít, kolinál, ösztöndíjnál már ezekkel együtt számolnak). Mivel nem teljesült, a kreditbüntit fizetheted.

Nálunk olyan szabály van államin, hogy hatszor vizsgázhatsz, egy félévbe háromszor, de a harmadik vizsgafelvételért fizetni kell, háromszor veheted fel a tárgyat. Tehát ha fel se veszed a vizsgát, akkor ugyanúgy megbuksz, ellősz egy tárgyfelvételt, de vizsgafelvételt nem. Ha felveszed a vizsgát, de nem jelensz meg, akkor fizeted a vizsgadíjat+kreditbüntit.

2023. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!