Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyik barátnőmnek nem...

Az egyik barátnőmnek nem sikerült az Ybl-re a rajz alkalmasságija. Van itt olyan aki felülvizsgáltatott már ilyet? Mennyire érné meg utána menni a dolognak?

Figyelt kérdés

2023. jún. 16. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire, ha elsőre alkalmatlannak találták akkor felülvizsgálat során sem fog történni semmi. El kell fogadni hogy tehetségtelen a barátnőd úgyhogy tanuljon meg rajzolni és gyakoroljon sokat hogy a legközelebbi próbálkozásra felvételt nyerjen.
2023. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már megint hablatyolsz szokás szerint. Nem biztos, hogy tehetségtelen, ezt nem tudhatod, lehet, hogy rajztanári segítség kellene és bejutna később.
2023. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokat nem vesztett, nem egy agyon fizetett szakma ez itthon, mondom ezt úgy, hogy ezen iparágban dolgozom mérnokkent. Ha anyagilag jól meg akar élni akkor az epìtész és épìtő mérnök szakok nem túl jók
2023. jún. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sőt, mivel ezen a területen sok helyen napi 8 helyett 9-10-11 órákat is dolgoznak még csalad barátnak sem nevezném ezt az iparágat.
2023. jún. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Amúgy én egy ottani építészmérnök hallgató vagyok és... véleményem szerint akad nálunk olyan, akinek elég kifogásolható volt a rajztudása órai leadások szempontjából amennyit láttam belőle. Szóval szerintem most az volt a helyzet, hogy sok volt a jelentkezés és jobban szűrték a jelentkezőket. Próbát lehet megért volna a dolog, elvégre voltak már olyanok akik bementek és végül átmentek ezen az alkalmassági dolgon.
2023. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Értelmetlen dolog felülvizsgálatot kérni. Egy egyetemi alkalmassági vizsga elég egyértelműen jelzi a jelentkező felé, hogy megvannak-e a képességei az adott szakhoz vagy sem. Ha már vita tárgyát képzi ez, akkor egyértelműen nem neki való az a szak JELENLEG. Szar dolog, de üdv a való világban. Mérnökként meg főleg bináris minden. Nincs olyan, hogy hát vitatható mennyire felel meg az épület a tűzvédelmi előírásoknak és kérünk rá felülvizsgálatot. Ha eljutnak ide, akkor ott már alapjaiban rossz a terv és ezt a mérnöknek tudnia kellett volna. Vannak szabványok, amiknek meg kell felelni.


Ez nem jelenti azt, hogy soha nem veszik fel. Ha fejleszti a képességét rajztanárral, akkor simán sikerülhet neki egy év múlva. A BME indít felkészítő órákat. A rajz tipikusan egy olyan képesség, ami garantáltan fejleszthető, mert mindenki képes rajzolni. Még érzék sem kell hozzá (persze segít ha van).

2023. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy hallottam, nem egy agyon fizetett mérnöki szak ez, ha kevésbé megy az embernek akkor gondolom meg pláne.
2023. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!