Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek a SZTE matematika...

Mesélnétek a SZTE matematika BSc levelezőről?

Figyelt kérdés

Olyan emberek véleménye érdekelne, akik a saját vagy egy barátjuk, ismerősük tapasztalatát szívesen megosztanák velem.

Pl. milyenek a tanárok, miben más a nappali tagozattól (pl. leadott, tanulandó anyag mennyisége), bármi.:)



2023. jún. 17. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nappalin sincs túl sok idő a dolgok elsajátítására, de levelezőn még annyi sincs. Sok mindent magadtól kell emgtanulni (ez nappalin is így van, csak itt méginkább). A tanárokkal alapvetően nincs semmi baj. Attól is függ a dolog, hogy kit kapsz. A többsége korrekt.

Ha van lehetőséged, akkor szerintem inkább menj nappalira. Persze, ha nincs, akkor a levelező is jó lesz. Ne aggódj.

2023. jún. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogsz időben végezni, ha 3 évig minden szabadidődet a tanulásra áldozod. Ja, és nagyon erős alapok nélkül felejtős.
2023. jún. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nappalis voltam itt matekon. Szerintem egyáltalán nem nehéz (igaz jó alapjaim voltak, de így egy fél évig nem sokat kellett erőlködni), az anyagmennyiség is simán befogadható, nem haladunk gyorsan. A tanárok korrektek. Szerintem a többiek túloznak, legalábbis nekem ezzel ellentétes a tapasztalatom. Rengeteg időm volt tanuláson kívül. (És dolgoztam is, majdnem végig)


Egy levelezőst ismerek, de fogalmam sincs, hogy az milyen. Összecsapottabb, többet kell magadtól tanulni. De a tanárok itt is korrektek. Ennyit tudok. Nappaliról tudok nagyon sokat

2023. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem itt tanulok, hanem adattudomány mesterszakon, de ettől függetlenül érvényes lesz, amit mondok. Különösen egy levelező szakon nagyon fegyelmezetten kényszerítened kell magadat arra, hogy minden nap foglalkozz vele napi legalább 2 órát. Ezt néha nagyon nehéz család meg munka mellé besűríteni, de nagyon-nagyon kell.


A másik saját tapasztalat, hogy az marad meg jól, amit saját magadnak lejegyzeteltél. Próbáltam tollal papíron, majd apple pencillel ipaden, de végül a sima gépelés vált be. Tanulj meg első körben vakon gépelni (a klasszikus Kökény Sándor-féle spirálos gépírás könyv erre a legjobb szerintem), közben pedig a markdown és LaTeX leíró nyelveket. Az app, amit jelenleg használok gépelve jegyzeteléshez, a Notion. A kézírás sebességét nem érem el a képleteket gépelve, de nagyon közel járok, az eredmény pedig gyönyörű, másolható, módosítható, és azonnal megjelenik a telefonomon is (tudok út közben is ismételni, tanulni). Bocs ez egy kis technikai kitérő volt.


Szóval szerintem teljesen jó a levelező szak, de nagyon fegyelmezetten tanulnod kell minden nap, ha sikeres akarsz lenni ebben.

2023. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!