Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államvizsgán ez gond szakdolgo...

Államvizsgán ez gond szakdolgozat védéssel kapcsolatban(idő)?

Figyelt kérdés

10percem van elvileg a védésre.


Akárhogy mérem itthon magamnak a felmondási időt mindig túllépem

(11-12perc).

Biztos nagyon fogok izgulni is, mert már most készen vagyok. Félek emiatt még tolódhat 1-2perccel is akár vagy nem tudom.


Így is sok fontos részt kiszedtem már belőle. Kérdés, hogy járok jobban? Lerövidítsem ,hogy beleférjek tutira 10percbe vagy várjam meg hogy leállítsanak a vége fele? Ebből az utóbbiból lehet baj vagy hátrányom?



2023. jún. 18. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé a bizottságtól függ, lehet, hogy leállítanak 10 percnél, lehet, hogy nem, ha látják, hogy mindjárt befejezed. Én inkább azt javaslom, hogy a szakirodalmi rész legyen vázlatos, és a saját kutatásodat mutasd be részletesebben, amennyire belefér az időbe.
2023. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alapszakon és mesterszakon is leállították 10 percnél. Inkább próbálj meg pár részletet lerövidíteni, esetleg kivenni belőle.

Amúgy valószínűleg gyorsabban le fogod darálni. Otthoni gyakorlásnál gyakran megy az idő olyanokkal, hogy megbotlasz a saját nyelvedben, ezért újrakezded az egész gondolatmenetet, élőben ezt nem fogod megtenni, plusz sokan gyorsabban beszélnek, ha izgulnak.

Ettől függetlenül ne centizd ki, próbáld meg belőni 8-9 percre.

2023. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Amikor én csináltam akkor nem mérték az időt. Érzik ha túl hosszú, ha túl rövid, 11-12 perccel szerintem nem lesz baj.
2023. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az OTDK-n vettem észre, hogy elő tudom adni ugyanazt a precezntációt 16 percben és 11 percben is. Ennyit számít, hogy mennyire beszélsz gyorsan, mennyi időt hagysz a hallgatóságnak "megdöbbenni" egy-egy sokkoló információ után, mennyire éled át és élvezed, amit mondasz. De lehet gyorsan és izgalmasan beszélni, a gyorsabb tempó nem feltétlen jelent hadarást! Én csak azt mondom, hogy brutális módon tudod szabályozni az időt te magad.
2023. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
14 percnél néztem rá a gépre, akkor kezdtem pánikba esni. Végül azt mondták, közel 20 perc volt a védésem. Nem tűnt annyinak, nálunk is azt mondták előzetesen, 10 percnél leállítják.
2023. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!