Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lenne durva, ha a...

Mennyire lenne durva, ha a fejatultetes bioetikai kerdeseivel kapcsolatban irnek szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Nem tudom, odaallhatok-e ilyesmivel a tanar ele. Joghallgato vagyok es orvosi muhibaperekkel szeretnek kesobb foglalkozni; az orvostudomanynak nem igazan van olyan terulete, ami ne nyugozne le, ez pedig egy olyan tema, amellyel kapcsolatban magyar tanulmanyt nem ismerek.


Egyebkent a Pazmanyra jarok, es amugy semmiben nem nyilvanul meg a katolikus volta az iskolanak, csupan a baratsagos es emberseges legkorben, megis aggodom egy picit ilyen temaval elohozakodni.

Vegyem a batorsagot? :D hiszen alapjogi szempontbol erdekes lehet.


Ha valaki a fejatultetes vagy a Pazmany iranti ellenszenvet akarja kifejezni, az menjen mashova, mert nem vagyok ra kivancsi.



2016. febr. 17. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan állj elé, legfeljebb kinevet. Aztán ajánl valami értelmesebb témát.
2016. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vannak meg otleteim... :DD es nem mind ilyen bizarr es a maradiak szerint "ertelmetlen".
2016. febr. 17. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egész kérdésed arról szól, hogy úgyis leszólják a témádat, és ez milyen igazságtalan, aztán még az első válaszba is belekötsz.

Ha olyan jó, miért nem kérdezel rá?

Engem inkább az lep meg, hogy etikai kérdésből lehet jogi szakdolgozatot írni, de persze én nem végeztem jogász szakot.

2016. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp ötletes. :D Megkérdezheted, ennyit megér.
2016. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kerdesem nem arra iranyult, hogy a tema ertelmes-e vagy nem, ezert kototten bele az elsp valaszba. Mivel letezo dologrol van szo, ami rengeteg jogi problemat is felvet, ha valaha szabalyozasra kerulne kis hazankban, ezert erdemes vele foglalkozni. (Volt bioetika orank, a kozos pont pedig az alapjogok soraiban keresendo - pl. elethez, onrendelkezeshez valo jog stb.)


De talan egy fontos reszletet kihagytam: a katolikusok hite szerint a test es a lelek ket, egymastol elvalaszthatatlan dolog, ezert idegenkedem attol, hogy felhozzam a temat egy valoszinuleg katolikus tanar elott. Viszont szerintem az is igaz, hogy valodi kutatok es szakemberek az ilyen jellegu aspektusokat felre tudjak - felre kell tudniuk - tenni, ha a dolgot jogaszi szempontbol szukseges vizsgalni.


Mindenesetre koszonom a valaszokat. Melyebben beleasom magam, tobb forrast is megnezek es ha van elegseges anyag es otletem egy szakdolihoz, keresek hozza egy tanart.

2016. febr. 17. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig ettől nem kellene félned. Én is Pázmányon végeztem, filozófiát tanultam, tanáraim nagy része végzettsége szerint teológus volt, mégis simán ki lehetett az ilyen, ennél akár "keményebb" problémákat is beszélni.
2016. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!