Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a konzulensekkel kapcsolatban a szakdolgozat írásánál?

Figyelt kérdés

Hallottam olyant hogy valaki csak 3x találkozott vele és minden írására bólogatott, kb. tanár és diák is leszarták csak szabadulni akartak tőle.

Hallottam olyant is hogy a csaj 20 oldallal ment be, és kb 15-öt ki is vágott neki a tanár mert semmi se volt jó neki.

Azért kérdem mert az előző héten összekaptam a konzulensemmel, igaz csak jövőre végzek, de elég kellemetlen a szitu. Nem tudom hogy mire számítsak kövi félévnél, leszar-e, szívatni fog-e, egyáltalán keressem személyesen vagy csak e-mailbe inkább.

Ezért is kérdem, hogy akinek van valami tapasztalata, megosztaná azt velem? Jó is, rossz is jöhet, kell most minden.


2020. dec. 4. 01:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem ismerjük a konzulensedet.


Én meg olyanról is hallottam aki heti kétszer megkérdezi, hogy hogy haladsz.

2020. dec. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Hát az én konzulensemnek csak a neve szerepelt a szakdolgozatomon, mert kellett egyébként ezen kívül zéró kapcsolatom volt vele a megírás folyamán. Nem segített semmit benne, de legalább nem is akadályozott semmiben.
2020. dec. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Az enyém abból közölte, szóljak, ha kész. Tanításmódszertan, gyp, azt mondta, ehhez nem kell kutatás, igazam van. Kész lett, elküldtem, benyögi, hogy mégis kellene bele. Megoldottam. Leadtam, hármast adott,a külső bíráló ötösre értékelte. Majd azután két fejezete szó szerint megjelent a konzulensem könyvében. Egy paraszt.
2020. dec. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt hogy ha megírtam egy-két fejezetet azt átkuldtem neki. Volt mikor megnézte volt mikor szerintem meg sem nézte. De egyébként jó fej volt. Kíváncsi vagyok hányast ad. De hallottam olyat is ahol rengeteget segít a konzulens végig. Tényleg személy- és témafüggő is.
2020. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A konzulens se hanyast se ad. A bíráló értékel. Van belső is. Aki nem a konzulens.
2020. dec. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5, hát nálunk a konzulens ad jegyet, ad egy külső bíráló, és egyet kapsz a védésre, ezekből lesz a végén egy jegy.
2020. dec. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy csak eddig azt hitted. :). Az Egyetemen belül kiválasztanak egy bírálót. Meg egy külső bírálót is.
2020. dec. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7, megvan a bírálata. A lányom tavaly írt, a Neptunben fent van a konzulens bírálata a jeggyel. A védéskor kapta meg a másik jegyet, neki intézményen belüli volt az is, mert többen foglalkoznak a témával, nem kellett külsős.
2020. dec. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7: tévedés, ahol sokan vannak egy szakon, ott gyakran tényleg csak a konzulens bírálja el (pl az én alapszakos produkcióm is ilyen volt). Félévente száz szakdolgozóhoz nincs energiájuk bírálókat vadászni.
2020. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is a konzulens bírálja el, ennek szerintem az oka, hogy kicsi a tanszékünk, kevés oktatóval. Gondolom nem akarnak / nincs rá idejük, hogy egy csomó szakdogát bíráljanak el, ha mondjuk el lenne osztva közöttük. A kérdésre válaszolva az én konzulensem az elindulásban segített sokat, illetve közvetlenül a leadás előtt írta meg, hogy miket javítsak még ki.
2020. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!