Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged Ságvári Endre Gyak....

Szeged Ságvári Endre Gyak. Gimn. vélemények?

Figyelt kérdés
Két ismerősöm jár oda az egyik szerint nagyon jó iskola, a másik többet vár el egy ilyen nagy nevű helytől. Leginkább olyanok válaszát várom akik most oda járnak.

2023. jún. 18. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Én ide járok jelenleg, irodalom-angol orientációs osztályban tanulok, és egyszerűen imádom. :) A közösséget nagyon el- és befogadónak, nyitottnak, lelkesnek, önzetlennek ismertem meg az eddigiek alapján, persze nyilván van kivétel. Én az osztályommal pl. annyira nem találtam meg a közös hangot, viszont más évfolyamokról és osztályokból rengeteg barátom lett. Sok színvonalas program és szakkör van, amiken szintén könnyen lehet ismerkedni. A tanári kar minőségileg nagyon vegyes, vannak kimagaslóan profi, szakmájukat kiválóan, hatalmas odaadással végző tanárok (tudtommal és tapasztalatom szerint többségben, szerencsére), illetve azért vannak gyengébbek is, bár nyilván nem az én tisztem felülbírálni bárkit. De összességében hatalmas forma az összes, igaz ez nem fog kárpótolni, ha megkapod xy-t :D.


Milyen szak érdekelne? Hatalmas az eltérés a különböző tagozatok között. Én irodalmasként például nem szenvedek annyira duplaórás műemelzőkkel vagy tárgyi kikérdezős dogákkal, mert ehhez van érzékem, viszont az évente egyre több és több kötelező olvasmány azért fel tudja adni a leckét. A töriseink rengeteget felelnek, hogy be legyen biztosítva a tudásuk, a többi osztály pedig nyilván más kihívásokkal áll szemben, de azokat majd ők elmesélik.


A Ságvári összességében szerintem egy nagyon liberális beállítottságú iskola. Ha tanulni és versenyezni jössz ide, akkor adnak erre lehetőséget, fel is készítenek simán egy OKTV-re és rengeteg diákunk kerül be a döntőkbe, de ha nem akarsz megszakadni a tanulásban, szíved joga. Nyilván érkezni fog jelzés, hogy nem ártana magad összekapni, de nem hallottam még nagyobb retorzióról. Summa summarum nem versenyistálló, a nagy névvel nem jár kéz a kézben, hogy ki akarják taposni a beled mindenképp.


Nagyon általánosságban beszéltem szerintem, bocsi érte, ha bővebben érdekelne bármi, írj nyugodtan privátot:D


ui bocs, ha mistextelek valamit, kicsit kapkodva írtam:)

2023. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, egyébként a biológia szak a célom.
2023. jún. 18. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Én matek fizikás osztályban végeztem korábban, én is jó tapasztalatokat szereztem , csak ajánlani tudom.
2023. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!