Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van aki megbukott az érettségin?

Van aki megbukott az érettségin?

Figyelt kérdés
Most lesz a szóbeli.. több tantárgyból nincs meg a temakor és tételek mert nem adja ki az iskola.. rettegek h megbukok.. mi történik ha megbukok?
2023. jún. 19. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A témakörök fenn vannak az oktatás.hu-n. (De már gondolom, keso) A tételeket hivatalosan nem szabad kiadni. Ha tudsz mondani 5 mondatot, nem valószínű, hogy megvágnak. Ha mégis, a sikéres tárgyakról kapsz tanúsítványt, a kérdéses tárgyból meg legkorábban ősszel potvizsgazhatsz.
2023. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Schobert Larus
2023. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyat ismerek, aki emelt érettségin bukott. Bár nem értem, hogy ha valakinek ennyire nem megy az anyag, akkor minek megy emeltre…

Közép érettségin áttolnak mindenkit. A saját tanáraid vizsgáztatnak, ha megbuksz, az nekik is megszégyenülés. Már csak saját maguk miatt is áttolnak mindenképp szóbelin. Melyik iskola akarna olyan tanárt foglalkoztatni, amelyik rendszeresen megvágja a tanulókat érettségin? Nyilvàn senkinek se jó ez.

2023. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen sajnos. Én és még néhány osztálytársam akik szintemelőt vagy kiegészítő vizsgát tettek érettségin túl, amikor fizetni kellett tárgyanként a kormányhivatalnál. Mi úgy tapasztaltuk hogy itt jóval szigorúbbak és szeretnek szivatni,

Nálam is ez volt. Teljesen a húzott tételtől eltérő kérdéseket tett fel az elnök a szóbelin,ezt a szaktanárom is tudta bizonyítani hogy valóban nem a témába illet és végig szivattak. Hiába adtunk be jogorvoslatot és bizonyítottuk hogy elfogultak voltak . Visszadobták. Még az igazgató is rászólt az elnökre, hogy kicsit finomabb hangnemet vegyen fel.


Majd közölték a hivatalnál hát XY díj ellenében annyiszor érettségizik ahányszor akar.... Na mondom kösz, akkor innen is látszik hogy milyen jó biznisz ez az érettségi...

Legalább bevezethetnék hogy 25 év alatt, az egyszeri szintemelő vagy kiegészítő érettségi ingyenes legyen..

2023. jún. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Van.

Hogyhogy mi történik? Nem kapsz érettségi bizonyítványt. Attól még megy tovább az élet. :)

2023. jún. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, elég sokan. A tételek amúgy fent vannak oktatas.hu-n, igaz az nem 20 tétel, hanem vagy 200, de fent vannak, aztán lehet selejtezni. Témaköröket kellett volna kérnetek a tanáraitoktòl. Azt adhatnak. Pl József Attila nevű témákört kiadhat, de maga a téma lehet József Attila késői költészete lesz, de ez csak példa.

Töriből meg van jó kis vázlatos könyv, ha azt megtanulod az bőven elég.

Amúgy én buktam írásbelin. Olyan tanárunk volt, hogy nem tanított kb semmit, és minden hónapban írtunk egy dolgozatot, de senki nem tudta miből fogunk írni, mivel nem tanított semmit. Félévkor több, mint a fél osztály megbukott. Én átmentem. Írásbelin megbuktam, 3 pont kellett volna a ketteshez. Szóbeliznem kellett, de bejártam minden kozultáciòra matekból, és ott volt egy alapos felkészítés, és meglett így szóbelin. Neked is ezt kellett volna, minimum konzultációra bejárni.

2023. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!