Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tantárgyból nem fejeztü...

Ha egy tantárgyból nem fejeztük be az anyagot, jövőre befejezi a tanár?

Figyelt kérdés

Kémiáról lenne szó, 9. osztály. Heti 1 óránk volt, kb. a könyvnek a feléig jutottunk csak. Még csak a reakcióegyenleteket is csak az utolsó 2 órában, lófuttába vettük, a szervetlen vegyületekről már szó sem esett.

Jövőre szerves kémia lesz, de csak nem fogja a tanár kihagyni a szervetlen kémiat, vagy igen?



2023. jún. 20. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem hagyhatja ki, már, ha lesz jövőre tanár egyáltalán.
2023. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ugyan nem kémia, de mi anno magyarból pont érettségi előtti évben a tananyag feléig jutottunk. Úgy kimaradt az a rész, mint a huzat, magunktól néztük át érettségire. Sőt, az uccsó éves tananyagnak is a negyede kimaradt. Különösebben a tanárt se zavarta.
2023. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez inkább már tanárfüggő.
2023. jún. 20. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz tanár, akkor igen
2023. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Biztosan lesz, minket MÉG nem fenyeget a veszély...
2023. jún. 20. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk simán kihagyta a szervetlen kémiát 9.-ben, és mivel a könyv csak dísznek volt, és sosem használtuk, fel sem tűnt kb. 10.-ben pedig szerves kémia volt csak, szervetlent gimiben alapórán nem tanultunk sosem. És ez egy eléggé jónevű iskola volt.
2023. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem azért durva lenne egész végig szerves kémiázni, mivel a szervetlenből kb. semmit nem tudunk. Még a dav-bázis reakciókat se nagyon, pedig azok alap dolgok.
2023. jún. 20. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk beszókták
2023. jún. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdő kémia tanárként azt tudom nyilatkozni, hogy 9.-ben, heti 1 órában LEHETETLEN befejezni a tananyagot. Én is tanítottam idén 9.-eseket, a sav-bázis reakciókba bele sem szagoltunk, az utolsó téma a kémiai egyensúlyok voltak. Jövőre a sav-bázis reakciókkal kezdünk.

Mi pár évvel ezelőtt még heti 2 órával sem foglalkoztunk semmit szervetlen kémiával.

Az a helyzet, hogy elméletileg lecsökkentették a tananyagot, viszont azt tapasztaltam, hogy ha tempósan haladok az osztállyal, ahogy az a tanmenetben le van írva, akkor egy szót nem fognak érteni már a következő héten sem.


Csak példaként: az ionok képződésére, ionvegyületek kialakulására egyetlen egy órát szán a tanmenet, viszont mi 3 órát szántunk erre, mire úgy gondoltam, hogy sikerült begyakorolniuk és megérteniük.

Felfoghatatlan, hogy ezt egy óra alatt hogyan lehetne megtanítani, elmagyarázni, begyakoroltatni.


Na mindegy, lényeg ami lényeg, hogy valóban tanárfüggő, hogy ott folytatjátok-e a tananyagot, ahol abbahagytátok előző évben. Én biztosan nem tudnék tovább lépni úgy, hogy kimarad egy komplett témakör, ráadásul egy elég fontos része a kémiának.

2023. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt most főleg az előttem válaszolónak szánom, de kérdező neked is szól.

A gimnáziumi kémia nem arra van, hogy mindenki megtanulja. Heti 1 órának semmilyen tantárgyból nincs értelme, mert 2 óra között teljesen elfelejt az ember mindent, amit tanult az előző órán. 9-10. osztályban annyi lenne a tanárnak a feladata, hogy leadja az anyagot, és vagy megértitek, vagy nem. Ha az a célja, hogy mindenki megértse, akkor soha a büdös életbe nem fogjátok befejezni. És őszintén, nem is sok értelme van, mert nehéz tantárgy, de nagyon maximum 2 ember vesz fel egy osztályból kémia faktot általában.

Ti már megszívtátok. Ha kell a kémia a tovább tanuláshoz, akkor azt ajánlom, hogy kezd el tanulni a nyáron, ami kimaradt. Ha pedig nem kell, akkor csak szard le, és örülj, hogy kevesebbet kell tanulni.

2023. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!