Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem?

Szerintetek van esélyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Igen, tudom, rengeteg ilyen kérdés van, és nem lehet ezt megjósolni, viszont érdekel más véleménye is. Szegedre jelentkeztem. Nyílt napon elméletileg mondták, hogy eddig még sosem tudták feltölteni a helyeket, mert kevesen érték el a minimumot. Idén ugye ez eltörlődik. Önköltséges képzésre szeretnék menni, ahol eddig, a minimum ponthatáros dologgal is 280-290, egyszer-kétszer 301 körül volt a ponthatár. De szinte mindig alatta. El vagyok keseredve, mert nekem nagyon nagy álmom volt idén bekerülni, de sajnos elcsesztem az emelt biosz szóbelim.. Nem tudom, hány pontom van emelteken, mert hétfőn derül ki.. Tavaly 286 volt a ponthatár. Nekem legrosszabb esetben 289-90lesz, vagy az felett nagyon picivel. ( van esély a +50-re is. Azzal lenne 333, de nem fűzök hozzá sok reményt) Azzal nyugtatom magam, hogy ha eddig tényleg ilyen kevesen érték el a minimumot, és mégis 286 volt tavaly is, akkor lehet, nagyon picit csökken esetleg, mivel idén eltörlésre került a minimum? Nagyon nagyon szeretnék bekerülni. Ez az álmom.. Viszont annyira el vagyok keseredve, hogy csak sírok napok óta.. Szerintetek megvan a legkisebb esély is, hogy bekerülhetek?



2023. jún. 22. 22:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyival egészíteném ki a kérdésem, hogy olvasgattam előző évi jelentkezéseket, ami kb hasonló volt az ideihez..Nem tudom, számít -e valamit, de azért leírom:

Ugye idén jelentkeztek államira 457-en, fizetősre 79-en..


2017-ben államira: 496

fizetős: 71

És erre fel is vettek 14 embert 287-es ponthatárral..

Remélem, idén is hasonló lesz a ponthatár..

2023. jún. 23. 00:24
 2/3 anonim válasza:

Milyen szak ez?

Szerintem nem nagyon változnak idén sem a ponthatárok, a leírtakból látom az esélyt a bekerülésre.

2023. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:) gyógyszerészi
2023. jún. 23. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!