Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e BGE-n gazdálkodás és...

Lehet-e BGE-n gazdálkodás és menedzsment szakot levelezőn hamarabb teljesíteni, az alábbiak esetében? most kell felvenni a tárgyakat a 3.félévre és érdekelne, hogy tudnék-e 7 félév alatt 6 alatt végezni?

Figyelt kérdés

Nem gondolkoztam időben ezen második diploma mellett, azonban mostani végzés miatt felszabadult idő miatt gondoltam, hogy rövidítenék 1 félévet.

Nem épül már egyik tárgy sem a továbbiakban más tárgyakra, csupán specializációt kell választani mintatanterv szerint 5.félévben. A specializáció 6 tantárgyát fel lehet venni 1 félévbe, vagy így direkt nem szokták hirdeti sem, esetleg 4. félévben ha megvannak a tárgyak és a kreditek? Továbbá abban az esetben pedig, mennyire lehetséges, hogy 6.félévben a tárgyak mellett csináljam meg a szakmai gyakorlatot és a szakdogát? Csak mert az előző suliban nem volt belőle probléma, viszont olvastam, hogy nem mindenhol megengedett.



2023. jún. 23. 06:34
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Egy biztos: csak azért, hogy hamarabb végezhess, nem fognak a kedvedért a mintatantervtől eltérő félévekben tárgyakat meghirdetni, sem pedig azt nem fogják engedni, hogy specializációs tárgyakat a hivatalos specializáció-választás előtt felvehess. Megpróbálhatod, hogy beadsz egy kérvényt, mert sokat nem vesztesz, de szinte biztos, hogy elutasítják.
2023. jún. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen természetesen értem amit írsz. Azért gondoltam megkérdezni mert láttam, hogy néhány szaktársam már előre tervezett (amit én nem tettem) és ők már most a 3.félévben kezdik a specializációt, ahogy említetted egy kérvény leadásával. 7 félév helyett nekik a képzés 5 félév lesz, ha elfogadják ezt a kérvényt.
2023. jún. 23. 11:20
 3/3 anonim ***** válasza:
én most kezdem a 3. félévet, és most fogok elkezdeni dolgozni olyan helyen, amit be tudok számíttatni szakmai gyakorlatnak. a szakdolgozatnak legkésőbb 5. félévben nekifogok (tervben van a tdk is), és akkor igazából letudtam a 7. félévet így. azt még nem érdeklődtem, hogy akkor lediplomázhatok-e hamarabb, de mivel olyan mesterit szeretnék kezdeni utána, ami csak szeptemberben indul (én meg februárban végzek), jó indoknak tűnik a hamarabbi végzés igénye.
2023. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!