Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha nem jött össze...

Mit tegyek, ha nem jött össze az első számú egyetem, csupán a második?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom megemészteni, mert tudom, hogy több van bennem. (Esetemben a Corvinus helyett a BGE-ről van szó, mármint nem jött össze előbbi. )


Persze még nem kaptuk meg az eredményt, de joggal sejtem. Ha nagy szerencsém van még felvehetnek, de ehhez 10 pontot kellene esnie tavalyhoz képest, ez pedig közel sem reális. Mondjatok már valami pozitívumot kérlek, nagyon frusztrál. Talán próbáljam újra ősszel? Szerintetek normális lenne, ha ezt megtenném, esetleg sikerülne, de közben kijárnék 1 állami félévet a BGE-n? Mert nem szeretnék egy teljes évet kihagyni, max egy felet ha tudnám, hogy jövőre felvesznek.



2023. jún. 25. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 szakot hagytam ott és a negyedik jött be végül. Semmi gond nincs ezzel szerintem.
2023. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a Corvinus oriasi csalodas volt. Olyan sztorijaim vannak… A kozvetlen kornyezetemben akik oda akartak menni, azok inkabb mast valasztottak ennek hatasara.
2023. jún. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint az, hogy BGE, vagy Corvinus gyakorlatban nincs sok különbség. Annyi, hogy lehet lehetőleg ilyen kisebb egyetemeket érdemes elkerülni, ha több van benned. A BGE és Corvinus is gazdaság tudományi egyetemek, ráadásul mindkettő jó régre nyúlik vissza.

Ha ezt a két egyetemet veszed, majdnem mindegy, hogy melyik, mert minden attól függ, hogy te mennyire teszed magad oda, illetve mennyire érdekel az adott képzés mire jelentkeztél. Csak a szorgalmadon múlik, és azon, hogy mennyire tanulsz, hogy a Te DIPLOMÁD mennyit fog érni.

Tény is való nagy átlagban Corvinus nehezebb bejutni, de könnyebb elvégezni, BGE valamivel könnyebb bekerülni, de nagy átlagban nehezebb elvégezni.

Nekem vannak Corvinus ismerőseim és az alapján, amit meséltek nem vágytam a Corvinus-ra, de amivel dicsekedtek, hogy nem kell tanulni így még úgy az nem volt szimpatikus, persze ez csak az én véleményem. (meg 5-6 ember véleménye alapján nem lehet messze menő következtetést lévő levonni, de nekem nem szimpi).

BGE nem veszitesz semmit és hosszútávon akár jó is lehet, de ez rajtad is múlik.

2023. jún. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Két dolog nem világos:

- miért idealizálod ennyire a Corvinust?

- miért jelölsz be olyan szakot, ahová nem szívesen járnál?

2023. jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Hiába érettségizel újra ősszel, nem tudhatod, hogy jövő nyáron mekkora lesz a ponthatár a Corvinuson, és ezt nem is fogod megtudni jövő februárig, amikor a BGE-n a második félév elkezdődik. S akkor mit csinálsz? Halasztasz a BGE-n, azt kockáztatva, hogy a fiatalságodból potenciálisan fölöslegesen elvesztegetsz egy tavaszi félévet? Ez nem tűnik túl bölcs döntésnek. Egyébként pedig ha szép eredményekkel végigcsinálod a BGE-n az alapképzést, onnan továbbmehetsz bármelyik egyetem mesterképzésére. S hidd el nekem, az önéletrajzodban az fog elsősorban számítani, hogy hol csináltad a mesterképzést, nem pedig az, hogy hol csináltad az alapképzést.


S akkor arról még nem is beszéltem, hogy a Corvinuson sokkal könnyebben átraknak fizetősre, mint a BGE-n. Ha a Corvinuson nem teljesítesz egy 3,8-es súlyozott kreditátlagot egy adott tanév végére, a következő tanévben fizethetsz, mint a katonatiszt. A BGE-n az állami finanszírozásban maradáshoz csak 2,75-ös átlag kell. Nagyon nem mindegy!

2023. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bejutottam a Corvinusra. Csatlakozom azokhoz, akiknek nem tetszett. Ott is hagytam bő egy év után.

Szerintem ne sajnáld, de ha annyira rá vagy kattanva, akkor persze, meg kell próbálni jövőre is.

Közben járnék a BGE-re, ne vesztegess el egy évet. Hátha még meg is szereted ott és egy fél év múlva már nem is akarsz majd váltani.

2023. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elkezdeném a BGE-t, bár egyik egyetemről sincs túl sok infóm, 1-2 ismerős véleménye alapján pedig nem szeretnék semmit mondani róluk. De ha ennyire a Corvinus az álmod, akkor jelentkezz jövőre is, aztán el tudsz fogadtatni tárgyakat, nem dől össze a világ. Ha meg megszereted a BGE-t, akkor maradsz.
2023. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha annyira a Corvinus a cél, akkor én megpróbálnám jövőre.


Én odajártam és nagyon szerettem, nagyon sok lehetőség van minden téren, úgyhogy csak ajánlani tudom (plusz a munkaerő piacon még mindig van neve, pedig valóban nem ad sokkal több tudás mint más egyetemek, viszont kapcsolati tőkében kimagasló), viszont a Corvinus ösztöndíjas rendszerben nagyon figyelni kell az átlagodra, mint ahogy fentebb is írták.

2023. jún. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azonos szakon az egyetemek közötti különbség kisebb, mint a képzési szintek közötti különbség.

Ha csak egy alapképzést csinálsz, akkor mindegy, hogy hol. Mesterképzésnél más hasznos lehet, ha jobb az egyetem, de még ott is szinte mindegy.

Hát a doktorinál már nagyon nem mindegy, de ott meg nem az egyetem neve, hanem a témavezető személye a döntő. Viszont jobb egyetemen tényleg több a színvonalasabb, jobb témavezető, professzor; ezért jobb egyetem a jobb egyetem.

2023. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Végül sikerült bejutni?
2023. szept. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!