Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE GTK vagy BME GTK?

ELTE GTK vagy BME GTK?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és nemzetközi gazdálkodás szakon fogok továbbtanulni, de nem tudom eldönteni melyik egyetem legyen első helyen :')

A pontjaim (452) alapján mind a kettőre felvennének.

Még csak egy nyelvből (angol) van meg a követelt nyelvvizsgám a diplomához, ezért a nyelvoktatás is fontos, illetve vidéki vagyok így a koli is. Ezek alapján a BME tűnik jobb választásnak viszont mégsem tudok dönteni.

Ha valakinek van tapasztalata ezen a szakon bármelyik egyetemmel légyszi segítsen.



2023. jún. 25. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

"nemzetközi gazdálkodás"


Ezen a szakon mind1, se az ELTE-n se a BME-n megszerzett diploma nem ér semmit, mivel értéktelen a szak, függetlenül hogy neves az egyetem.


Az alapján dönts hogy neked melyik a kényelmesebb

2023. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Az ELTE nem olyan rég vezette be a gazdasági tudományok oktatását. Ez az egyik legrégebben működő egyetem itthon és alapvetően humán beállítottságú egyetem bölcsészet, jog, tanár képző, társadalom tudományokban mondható erősebbnek, tapasztaltabbnak.

Nem rendelkezem személyes tapasztalattal az egyetem GT oktatásának minőségével kapcsolatban.

Én a helyedben ennyi ponttal olyan egyetemre jelentkeznék, ahol már régóta jelen van a GT oktatás, vagy kimondottan gazdasági egyetem pl. BGE, Corvinus.

Kollégiumban egy-két kollégiumában laktak ismerőseim és nagyon megoszlottak a vélemények, vannak olyannok, amelyek nagyon lepusztoltak, túl zsúfoltak, sok ember osztozik a fürdőn és WC. Van szépen felújított koli is. Attól függ milyen igényeid vannak. Általánosságban elmondható, hogy nem ez ELTE van a legszebb és legmodernebb kollégiumai.

BME:Talán ez a legnépszerűbb GT oktató intézmény a BGE és a Corvinus után (legalábbis itt BP, vidékiekről nem tudok nyilatkozni másodkézből sem). Azaz egyetem inkább a mérnök képzésekre specializált, viszont ők régebb óta foglalkoznak GT oktatással. Én eddig még negatívat nem nagyon hallottam róla.

Kollégium téren Schönherz Kollégium tudok nyilatkozni másodkézből egyik ismerősöm lakott ott, azt mondta ez egyik legélhetőbb, legjobb koli. BME 3 koleszába volt azt mondta messze menőleg az a legjobb. (tavaly végzett úgyhogy friss az élmény), többi koleszról sajnos nem tudok nyilatkozni (több is van, ahol ő sem lakott), ő egy elég igényes ember, ha felelt neki ez a koli, akkor biztos jó.


Szóval, ha kettő közül kellene választani, BME.


Viszont véleményem szerint ennyi ponttal jobb lenne BGE, vagy CORVINUS (EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM). Ezek komondott gazdaság tudományi egyetemek. Én BGE végeztem, csak más szakon elégedett voltam. 24-ben felvételizni szeretnék Nemzetközi gazdálkodási szakra ugyan így BGE.

2023. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Jó nagy fa*ságokat írtok. Úgy írtok véleményt, hogy oda se jártatok :D. Közgazdász szakokon rohadtul nem számít hol végeztél. Végezhetsz a BGE-n,Corvinuson,ELTE-n a cégek nem ezt fogják nézni, hanem a nyelvtudásod,tapasztalatodat,milyen ember vagy stb... senkit se fog érdekelni, hogy hol végeztél. Az ELTE GTK-ra jártam Msc-re levelezőn, nagyon korrekt volt a képzés, 1-2 kivétellel rohadt jó oktatók, korrekt ,viszont nehéz számonkérések. Multinál kollégáimmal ezen szoktunk röhögni, hogy valaki csak azért megy a BGE-re vagy Corvinusra, hát mert ott már 500 éve tanítanak közgászt.
2023. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!