Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem Kandó karán...

Óbudai Egyetem Kandó karán számít, hogy az első 4 félévre melyik talaphelyet választom?

Figyelt kérdés

Az egyetem értesítése szerint nem számít. Óbudán van Energetika és Automatika, Józsefvárosban pedig Mikro, Híradás és Műszer Automatika. Az első négy félévre teljesen mindegy, hogy hova jelentkeztél, mivel csak az utolsó három félévre kell specializációt választani. Ha eredetileg nem oda jelentkeztél, ahol a speced van, akkor szimplán átutalnak téged.


Viszont két ismerősöm épp most fejezi be a második félévet. Az egyikük szerint, ha nem jelentkezel oda, ahol a specializáció zajlik, akkor az ottani tanárok nehezítik meg az életed, mert nem ismernek téged. A másik szerint néha még fel sem vesznek olyan specializációra, ami nem a te telephelyeden van. Azok, akik a Kandón végeztek ezeket mennyire látják igaznak?


Nekem személy szerint még fogalmam sincs melyik specet akarom majd választani.



2023. jún. 25. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Régebben jobban számított.Ma már sok óra össze van vonva.Pl. villamosságtan.Régebben a 2 telephelyen más-más tartotta az előadásokat mindkét félévben.Mosmár egyik félévben,azthiszem villamosságtan 1-nél tavaszmezőn van az elmélet,2.félévbe óbudán.A gyakorlatokat meg úgyveszed előre fel,ahogy akarod.To veszi első félévbe,és úgy rakják,hogy ne legyen ütközés.(Annyit csinálhatsz,hogy amikor felvannak véve az óráid,akkor nézd végig kihez kerülsz be gyakorlatra.Markmyprofesszor oldalon.És,ha van hely a jobbik tanárhoz hely,rakasd át magad mondván ütközésed van.Nagyon sok múlik,hogy jobb zanárhoz kerülj

Gondolok itt matekra és természettudományok alapjaira főként...)

2023. júl. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja azt hozzá teszem,én most vagyok specializáción(nem értem a haverjaidat,specializációs tárgyak csak 5. félévbe vannak és úgy kerülsz be,hogy megvan a matek 2 és villanytan 2.Engem egyből felvettek az első helyre megjelöltemre,pedig a tanárok nem ismernek jobban,mint aki jobban bejárt...Odafognak felvenni ahol helyvan.De ezért kell hamarabb jelentkezni.Mindenképp szerezd meg a két tárgyat és akár hamarabb is jelentkezhetsz specializációra.De nem kötelező,úgyis előtte teljesíteni kell az alapozós tárgyakat.Szval annyi a lényeg,ha bejársz és csinálod normálisan akkor menni fog.Nem egy elvégezhetetlen szak.És nem kell mindent elhinni.(Volt már nekem is,hogy mondták,hogy egy labor zh nem fog számítani és minek tanuljak rá,aztán kiderült,hogy akinek nem lett meg,az mehetet újra,mert bukta volt az egész laborja,hiába csinálta meg az összes jegyzőkönyvet 5-ösre..)
2023. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!