Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pályakezdő pedagógusként...

Pályakezdő pedagógusként mennyire könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most végeztem tanító szakon, viszont még nincs állásom a következő tanítási évre.


Milyen esélyt láttok arra, hogy sikerül elhelyezkednem ezen a területen?

Még csak most fogja a tankerület feltenni az álláslehetőségeket, viszont folyamatosan az az érzésem, hogy már mindenhová megvan a "befutó", én pedig munkely nélkül maradok.



2023. jún. 27. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

'viszont folyamatosan az az érzésem, hogy már mindenhová megvan a "befutó"'

. Ezt a fantasztikus megérzést mire alapozod?


Egyébként függ attól, hogy merre keresel munkát. Egyébként pályakezdőt akkor vesznek fel elsősorban, ha nem találnak tapasztalt kollégát, főleg mivel macera van a mentirálással. Vagy akkor ha megelégelik a sok kiégett öreget, akik egymásnak adják a kilincset, és úgy gondolják, egy fiatal, még energiával és lendülettel kitart legalább addig, amíg elmegy szülni.

2023. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Van ugye a közigállás.hu vagy mi, ahol meg vannak hrídetve a pedagógus pozíciók. Nyugodtan jelentkezz bármelyikre. Ha nem csak adminisztratív okokból lett meghírdetve, azaz már le van zsírozva, hgoy ki megy oda, akkor szinte garantált, hogy felvesznek. Egyszerűen nincs verseny a helyekért, hisz emberhiánnyal küzd jóformán minden hely.

Sőt, egyébként ha pl gyógypedagógus végzettséged van és egy számodra szimpatikus intézményben meghírdetnek egy helyet, de nem azzal a szakiránnyal ami neked van, akkor is pályázd meg nyugodtan. Páromat is simán felvették látás-tanak szakiránnyal autista szakirányú pozícióra, mert 1 éve hírdették és még jelentkező sem volt a helyre:D


Ennyi előnye van a jelenlegi helyzetnek. Bárhova mész az országban, szinte biztos, hogy találsz munkát:D

2023. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Én azt tapasztalom hogy összességében elég sok álláslehetőség van a környező településeken is (fővárosi agglomerációban élek), szóval van lehetőség. Azt viszont nem tudom hogy teljesen pályakezdőt mennyien akarnak alkalmazni, de ha nem találnak mást akkor szerintem nincs kifogásuk.
2023. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly kérdés? Épp most hagyja el a pályát temérdek pedagógus a státusztörvény miatt, de még ettől függetlenül is hiány van.
2023. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Semennyire.
2023. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Pillanatok alatt találsz magadnak állást. A facebokon a pedagógus állás csoportban írd ki az üzenőfalra hogy tanítónő állást keres Piripócson és kapod az ajánlatokat.


Én is tudok egy tanítói állást Budapesten a 11. kerületben.

2023. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresek aktívan állást, pláne tanárit nem, de így is hetente szembejön velem legalább 2 pedagógus álláshirdetés, amiből legalább 3-4 olyan volt, hogy bármilyen szakos tanárt keresnek. Ilyen körülmények között nehezen tudom elképzelni, hogy ha nagyon akarsz, ne tudnál 2 héten belül állást találni. Lehet, hogy nem ott, és nem olyan suliban, ami az álmod, de állás az lesz.
2023. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű, pályakezdőként azonnal kezdtem a diplomám kézhez kapása után 2 nappal. Nem igaz, hogy nem szeretik a pályakedzőket, pont hogy szeretik, mert kva olcsón megússza a tankerület egy-egy álláshely betöltését.

A mentorálással meg ne izgulj, nem fognak sokat törődni, kábé le sem szarnak, nemhogy mentorálnak :D

Amúgy kiküldheted egy jobb iskolának is az önéletrajzod, megkérheted, hogy a tankerülethez továbbítsák, akkor a környéken tuti találnak neked helyet.

Más kérdés, hogy mi a fészkes francért akarnál elkezdeni tanárként dolgozni a jelenlegi helyzetben?

2023. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresek állást, még csak nem is akarok tanárként dolgozni, de folyamatosan jönnek a megkeresések, csak mert tudják, hogy van diplomám. Eszem ágában sincs visszamenni.
2023. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Menjél inkább pénztárosnak 1,5-2x-es fizetésért. Szard le az egész fost.
2023. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!