Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pályakezdő pedagógusként...

Pályakezdő pedagógusként mennyire könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most végeztem tanító szakon, viszont még nincs állásom a következő tanítási évre.


Milyen esélyt láttok arra, hogy sikerül elhelyezkednem ezen a területen?

Még csak most fogja a tankerület feltenni az álláslehetőségeket, viszont folyamatosan az az érzésem, hogy már mindenhová megvan a "befutó", én pedig munkely nélkül maradok.



2023. jún. 27. 20:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Jelen helyzetben fél perc alatt találsz tanári állast, bár én is inkább valami más munkát ajánlok.
2023. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Több, mint 2 éve mondtam fel, azóta sem találtak a helyemre senkit. Nem is volt jelentkező, összevonták a volt csoportjaimat a többi tanáréval.

Biosz és informatika tanári állast mar meg sem hirdetik, vagy 5 éve senki nem jelentkezett rá, 1-1 tanárral megy az iskola.

2023. jún. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Óriási pedagógusgiány van így az iskolák szinte vadásszák a tanárokat.


A gyerekem iskolájában most mondott fel a tanítónénink mert elhagyja a pályát.

2023. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk kb mindenki már utolsó évben óraadóként dolgozott vmelyik iskolában. A legtöbb helyen jövőre is számítanak ránk.

De tuti sokan fognak felállni a státusztörvény miatt. Ha nem mindent erre az egy lapra tettem volna fel, én is gondolkodnék.

2023. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Őszintén, kérdező: miért??
2023. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Tudom, borzalmas a helyzet.

Viszont nekem a tanítás tényleg nem egy munka, hanem egy hivatás.

Jelenleg nem tudok jobbat, s más környezetben el sem tudom képzelni magam.

Kipróbálom, belekóstolok az ízébe, és ha tényleg nagyon rossz lesz, akkor váltok. Fiatal vagyok, előttem az élet....

2023. jún. 28. 14:29
 17/19 anonim ***** válasza:
Milyen szakos tanár? Vállalj különórákat az hoz egy kis pluszt.
2023. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
9%

"nekem a tanítás tényleg nem egy munka, hanem egy hivatás"

Bocs, te tanítóként vegyél vissza a határozatlan névelőkből legalább te. Így is épp eléggé rongálja a gyerekek anyanyelvi érzékét az angol behatás.

Nekem a tanítás tényleg nem munka, hanem hivatás.


Ne várj a megjelenő álláshirdetésekre, hanem hívd, e-mailezd és kopogtasd végig a szóba jöhető általános iskolákat a környéken!

2023. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az első te de akart lenni... :)
2023. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!