Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a gólyatábor? Érdemes...

Milyen a gólyatábor? Érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
Egy eléggé antiszoc lány vagyok és nem tudom hogy merjek-e elmenni gólyatáborba. Senkit nem ismerek azon a szakon ahova megyek (Debreceni Egyetem). Eddig egy buliban se volt jó élményem, általában én vagyok az aki egyedül ül a sarokba és nyomkodja a telóját. De pont ezért félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni ha nem megyek el. De ha megyek akkor lehet hogy kinéznek, mert nem vagyok benne ilyen vetkőzős és hasonló dolgokban. Bár az ivással nincs bajom, de nem vagyok túl képzett se benne. Ti mit gondoltok? Nagy hátrányom lenne belőle ha kihagynám?

2023. jún. 30. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
A te döntésed hogy elmész e ha úgy érzed nem akarsz, hagyd ki. Aligha számítana bármit is ez a későbbiekben ill a beilleszkedesben. A meghatározó az lesz, hogy az elkovetkezendo hónapokban, években milyen lesz a szemelyiseged. Ami természetesen nem úgy működik hogy csak úgy megvaltoztatod meg ezt nem is lehet. Én már a másodikat jártam ki kozepsuliban és én is pontosan az a fajta "antiszoc lány" vagyok mint te, aki egyedül ül. Sehogy nem sikerült beilleszkednem, de legalább nem kell azt a fajta borzalmas kikozositest atelnem, amit általánosban kellett. Úgyhogy egyelőre orulnom kell ennek. Barátok közös programok stb csak egy mesevilág nekem, álmodozás, sose fog megvalosulni.
2023. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mentem, de nem is bánom. Mindenki részeg, alig alszanak. Szeretek bulizni és inni is de nem úgy ahogy a gólyatáborban csinálják. És drága is volt 2 éve, es nem tudom de most meg drágább lehet.

Barátkozni bőven lesz időd, én is féltem hogy egyedül leszek, de nem így lett, pedig én sem vagyok az a barátkozós tipus 😅 (Szintén debrecni egyetem.)

2023. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anno elmentem az enyémre (nem Debrecen) és nagyon megbántam.

Barátokat nem ott szereztem, hanem az első szorgalmi időszak alatt. Magáról a szakról se sikerült semmi érdemlegeset megtudni a felsőbb évesektől. A legtöbben végig olyan részegek voltak, hogy nem is emlékeztek egymásra szeptemberben, ráadásul a gólyatáboros csoportok nem úgy voltak felosztva mint az egyetemi csoportok, így olyanokkal kerültem össze, akikkel utána szinte soha nem találkoztam órákon. Számomra a feladatok egyáltalán nem voltak viccesek/élvezetesek, sokkal inkább mondanám őket kínosnak/nevetségesnek és aki nem akarta leinni magát a sárgaföldig, az nem is tudott részt venni, mert minden feladat piálással kapcsolatos volt. Nekem végig olyan érzésem volt mintha nem is felnőtt emberekkel lennék körbevéve, hanem pattanásos tinikkel, akiknek még mindig az a szórakozás, hogy trágár kifejezéseket üvöltenek teli torokból, miközben olyan részegre isszák magukat, hogy már csak kúszva tudnak közlekedni.

Szóval szerintem egyáltalán nem lesz belőle hátrányod ha nem mész el. Szorgalmi időszak alatt bőven lesz időd ismerkedni, ráadásul sokkal kulturáltabb körülmények között.

2023. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, én előző évben voltam (BTK-IK). A beilleszkedésemet a szaktársaim közé nem segítette semennyire. Lettek cimbik szakon kívülről, összejárogattunk egy ideig, de eltávolodtunk egymástól idővel, mert egyszerűen jobban összetart mindenki azzal, akivel több időt kell töltenie. És mi úgy voltunk csapatba, hogy az embik fele IK-s, a másik fele BTK-s. Azokkal igyekeznek egy csapatba tenni, akik a szaktársaid, de ha kevesen vagytok a szakon, akkor nem éri meg úgy menni, hogy na majd ott megismered a szaktársaidat. Pl a tanárisokat úgy osztották be, hogy akikkel pontosan ugyanaz a szakpárod. Na az én szakpárommal ketten voltunk összesen az évfolyamon, szóval egy szaktársamat ismertem meg a tábor alatt, a többiek egészen más szakról voltak a karon belülről, a másik fele a társaságnak meg másik kar ugye.

Amúgy semmi extrém, botrányos dolgot nem tapasztaltam, pedig én azért elég zárkózott és visszafogott vagyok. Az tény, hogy van alkohol, de kihagyhatod, akkor is, ha feladattal kapcsolatos, a bulitól aludni nem-igen fogsz, akkor se, ha nem mész, mert behallatszik a koliba. A program túl sűrű volt egyébként, így nem ismertem meg túl sok embert a saját csapattársaimon kívül, de ez lehet az én introvertáltságom miatt volt.

2023. júl. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!