Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ügyvéd vagy egy ügyész...

Egy ügyvéd vagy egy ügyész keres jobban átlagban?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy melyiket válasszam. Kb előre szeretném látni hogy mit szeretnék hogy tudjam magam motiválni is.

Jobban szeretném azt amelyik a bíróság előtt van és védi a vádoltat. Ha jól tudom ez az ügyész.


Hány év ügyésszé válni vagy ügyvéddé? (A jogiegyetemtől tudom hogy 5 év)


Egy ügyésznek

vagy egy ügyvédnek van több magánélete?


Melyik keres jobban?


Az ügyész van a vádolt mellett a bíróságon és az ügyvéd pedig papírokkal foglalkozik az irodában. Ez így igaz?



2023. jún. 30. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem áss egy kicsit mélyebbre a témában a szerepköröket illetően és ne a pénzügyi résznél kezd.Amúgy nem ügyészként kezdesz, hanem fogalmazóként és nagyon szarul keresnek. Ha jól tudom a kezdő ügyvédbojtárokat sem veti fel a pénz. A vádlottat az ügyvéd védi. Az ügyész a vádat képviseli.
2023. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem vagy fideszes, nem sokat tudsz profitálni ezekből a szakmákból jelenleg. Ha fideszes vagy, legközelebb jobban gondold meg hová húzod az ikszet, vagy keress fideszes "ügyfeleket" és mentesd fel őket milliókért cserébe...
2023. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

baszki még egy 6 éves gyerek is tudja, hogy az ügyvéd védi a vádlottat

komoly jövőt látok előtted....

2023. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

“Baszki”

Nem pazarlom inkabb rad az energiamat eloszor vegyel elo egy szotarat es tanulj meg tobb szot ahelyett hogy itt vagnad a karomkodast.

2023. jún. 30. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd annyival "jobb", hogy ott ugye miután le szakvizsgaztal azután magánban dolgozol kliensekkel, míg ugyeszkent nem mehetsz el magánba. Az unoka nővérem ügyvéd, nemrég szakvizsgazott, mostmar nem keres rosszul bar meg nincsen annyi megkeresese, de amíg 3 évig bojtarkodott mellette dolgozott máshol is, hogy normálisan megtudjon élni😅 tehát addig nem valami fenyes, a párja ügyész, ő se keres rosszul de o se ezzel kezdte, valaki nagyon jól leirta, hogy mivel kezdik ok. De szerintem ne a penzugyeket nézd elsősorban, nyilván számít, mert mindenki abból él, de nézd meg melyik vonz jobban, melyikben látsz magadnak jövőt stb... engem pl az ügyészi pálya sokkal jobban érdekelne ha jogi egyetemre járnék. Ha felvesznek jogra az úgyis 5 év lesz, tehát azalatt el tudod dönteni, hogy melyik érdekel jobban:))


Hanyadikos vagy?

2023. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a rendes válaszokat! :)

Kedves utolsó,

Most nyáron érettségiztem le.

2023. júl. 1. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Ennyire hülyén ne legyél jogász.
2023. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezt tényleg nem a pénznél kezdeni, hanem azon emberi - szakmai adottságoknál, amelyek miatt vagy alkalmas vagy valamely jogászi pályára, vagy nem.


Te arról beszélsz, amire - átlagban - szakvizsgával együtt olyan 8-10 év kőkemény tanulás-szenvedés-szopás eredményeként jut el egy joghallgató, ha egyáltalán eljut odáig.

A többség még az egyetemen feladja...

Aki eljut a diplomáig, az utána adja fel, mert rájön, hogy mekkora szívás az egész anyagilag...

Ügyvédjelöltként a minimálbért keresed (ha keresed) vagy ezt se, mert neked kell fizetni, hogy dolgozhass....

Fogalmazóként is Te keresed a legkevesebbet, A közigazgatás megint nem fizeti meg a jogászt.

Keresni igazából csak szakvizsga után lehet, meghatározott jogászi praxisban (ügyvéd, jogtanácsos, közjegyző, bíró, ügyész)..a bírósági végrehajtót is ide kell sorolni, de annak végrehajtói szakvizsga kell, és nem jogi szakvizsga.


Magánélet - ha komolyan veszik és kizárólag a praxisból kell megélniük - egyik jogásznak sincs...mindegy melyik szegmensben dolgozol.

2023. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!