Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinformatikus szakra...

BME mérnökinformatikus szakra kell érettséginèl emelt szint valamiből?

Figyelt kérdés
2023. júl. 1. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, kell:

[link]

2023. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden egyetemen kell legalább egy emelt a felvételi tárgyak egyikéből (kivéve ha van diplomád, ami ezt kiváltja).
2023. júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

#2 2023-tól nem kell!!!

Az egyetemek döntenek, hogy kérnek-e emeltet valamiből.

Én is olyan szakra jelentkeztem, ahol nem kérnek. Szemmelweis dietetika.

Ahogy 1-es írta, a felvi meg lehet nézni.

2023. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most nem igazan világos nekem itt, hogy infóból, fizikából és matekból is kell érettségizni es ezekből 1-et emelt szinten?
2023. júl. 1. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi nem világos? Matematika ÉS valamelyik a többi tantárgyól.

A kettő közül legalább egy emeltet kér. Mindegy, hogy matek, info, stb

2023. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

"2023-tól nem kell!!!


Az egyetemek döntenek, hogy kérnek-e emeltet valamiből.


Én is olyan szakra jelentkeztem, ahol nem kérnek. Szemmelweis dietetika"


Te miért állítasz hülyeségeket? Az hogy a semmit nem érő büfészakra ahová jelentkeztél nem kér emeltet nem azt jelenti hogy a kérdező által kiválasztott képzésnek nem előfeltétele az emelt érettségi sikeres abszolválása. A felvi.hu tájékoztatójában világosan le van írva, hogy min. 1 darab emelt érettségivel kell rendelkeznie!


"Most nem igazan világos nekem itt, hogy infóból, fizikából és matekból is kell érettségizni es ezekből 1-et emelt szinten?"


Te meg ha ennyit nem vagy képes magadtól értelmezni lehet jobban jársz ha be sem adod a jelentkezést erre a képzésre, mert úgy kivágnak az első félévben hogy azt sem tudod merre van a jobbra meg a balra. Inkább menj egy óvodapedagógus OKJ képzésre ilyen kompetenciákkal.

2023. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

"Te miért állítasz hülyeségeket? Az hogy a semmit nem érő büfészakra ahová jelentkeztél nem kér emeltet nem azt jelenti hogy a kérdező által kiválasztott képzésnek nem előfeltétele az emelt érettségi sikeres abszolválása. A felvi.hu tájékoztatójában világosan le van írva, hogy min. 1 darab emelt érettségivel kell rendelkeznie!"

Nem állított hülyeséget a #3-as válaszoló, mert ő nem a kérdésre reagált, hanem a #2-es válaszra, ami azt állította, hogy mindenhova kell legalább egy emelt. Ez nem igaz, mert 2023-tól valóban vannak olyan szakok amikhez nem kötelező emelt érettségit tenni (a kérdésben szereplő BME-mérnökinfóra ettől függetlenül persze kell, de a #3-as válasz nem erre vonatkozott). Mielőtt fölényeskedsz, inkább próbáld meg értelmezni a szituációt.

2023. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!