Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most hogy egyetem többségén...

Most hogy egyetem többségén nincs minimum ponthatár hogyan számítják így a pontokat? Mihez viszonyítanak vagy mi a mérv adó?

Figyelt kérdés

2023. júl. 1. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy előre meghatározott létszám, hogy hány embert vesznek fel az adott szakra és úgy húzzák meg a határt, hogy pont ennyien kerüljenek be. Pl. 100 embert vesznek fel, a 100.-nak 358 pontja lett, akkor ez lesz a határ. Hiszen akinek 357 pontja lett, ő már nem férne bele a keretbe.
2023. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
1: és ha pontazonosság van?
2023. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2: Akkor akik a határon vannak azokat nem veszik fel, hanem a maradék helyet/ket majd pótfelvételin hirdetik meg.
2023. júl. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 ez nem így van. Tavaly például egy szakot max.140 hellyel hirdettek meg, de 155-öt vettek fel, és nem volt pótfelvételi.
2023. júl. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
#4 Hol látható az, hogy szakonként mennyi embert vesznek fel? Én csak a képzési terület szerinti kapacitásszámot találtam meg.
2023. júl. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
67%
5. Én ugyanígy voltam. :/ Az idei felvételi tájékoztatóban sehol se találtam a szakokra amiket megjelöltem a kapacitásszámot. Aztán megnéztem az előző évek felvételi tájékoztatóit, azokban benne van, nem hiszem,hogy olyan sokat változtattak volna idén rajt. Esetleg nézd meg azokban a te szakod/szakjaid kapacitás számát.
2023. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

#5 mondom, tavaly.

Az idei évben valóban nem lehet tudni. Megnéztem az előző éveket, és többször volt olyan, hogy például max 100 főt hirdettek meg, de felvettek 106 főt.

Nagyon sokat nézegettem a statisztikákat. Próbáltam kalkulálni az idei évre, de nem nagyon lehet.

2023. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

#5 még annyi, hogy itt vannak a 2022--re meghirdetett képzések,

[link]

Ha rámász az egyetemre, és a képzési területére, ott láthatóak a keretszámok szakonként.

De ez 2022! Ugyanígy meg lehet keresni a többi évet is:

[link]

a statisztikákat pedig meg tudod nézni, hova hány főt vettek fel.

2023. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az én szakomnál az egyetem honlapján ott van, hogy idén hány embert vehetnek fel.

[link]

a legtöbbnél sajnos nincs

2023. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Intézményi keretszámok vannak, nem szakosak, ezzel lehet kezelni a pontazonosságot.
2023. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!