Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szereztem meg gazd.men....

Idén szereztem meg gazd.men. alapszakon(főiskolai)diplomámat,viszont jelenleg azon gondolkozom,h februárban jelentkezem emberi erőforrások szakra. Mik a tapasztalatok,elfogadják azokat a tárgyakat amiket már előző főiskolai éveim alatt elvégeztem?

Figyelt kérdés

A mintatanterv alapján az első 3 félév kb teljesen ugyanaz.

Szóba jöhető intézmények:

- MATE

- KRE

- MILTON

- esetleg BGE

Tapasztalatokat szeretnék kérni, melyik intézményben korrektebbek? Ill. dolgozom, fontos, hogy teljesíthető legyen.

Köszönöm!



#másoddiploma #alapképzés #kre #mate #milton
2023. júl. 2. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A felsorolt egyetemek közül mindenféleképpen a BGE javaslom. A BGE kimondottan gazdaság tudományi egyetem. A szóban forgó egyetemek között ez a legerősebb, illetve legelfogadottabb munkavállás szempontjából.

A másik három sokkal kisebb egyetem és GT szempontjából kevésbé mérvadó.

2023. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A négy egyetem közül én is mindenképp a BGE javasolnám.
2023. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben pályakezdő vagy a felsoroltak közül én is a BGE javaslom, mivel az kifejezetten gazdasági szakokra épül. Nagy múlttal, szakmai tapasztalattal rendelkező egyetem,aminek a diplomája elfogadott és keresettebb.

A másik három egyetem pályakezdőként nem túl releváns egyetem. Kevésbé elismert, elfogadott egyetemek.

Amennyiben van már valami szakmai háttérred és munkatapasztalatod azaz nem vagy pályakezdő, az esetben kevésbé számít, hogy melyiket választod, mert akkor kevésbé nézik,hogy melyik egyetemen végeztél. Abban az esetben úgy is az számít, hogy milyen szakmai múlttal és munkatapasztalattal rendelkezel, hol és mi volt a munkaköröd

Ha egy kicsit jobbat szeretnél magadnak, BGE.

2023. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Esetleg ha valaki abban is megtudná osztani a tapasztalatait, hogy elfogadják-e a már így az elvégzett tárgyakat és nem kell újra bejárni az órákra, azt megköszönném. :)

2023. júl. 2. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

4) A tárgyakat általában minimum 70% egyezőség esetén fogadják el.

Viszont érdemes felhivni az egyetemet és megkérdezni, hogy mit és hogy tudnak beszámitani, mert egyetemenként lehetnek kisebb különbségek a tantárgy elismertetéssel kapcsolatban.

Pl. Ha METU, Milton, Edutus, Wekerle ehhez hasonlók végeztél, azt nem biztos, hogy a BGE annyira célszerű el ismertetni, vagy ha el is ismerik, akkor erősen valószínű, hogy saját magaddal tolsz ki a későbbiekben.

Pl. Ha Corvinus, ELTE, BME,DE, PTE hasonlók végeztél azt nagy eséllyel jobban elismerik, és az elismertetéssel kevésbé tolsz ki magaddal a későbbiekben.

Az már neked kell eldönteni, hogy a beszamithatóság mennyire érdemes a számodra, hogy mennyire mentek korábban azok a tárgyak, amelyeket belehet számítani.

Remélem érthetően fogalmaztam.

2023. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!