Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Javító érettségi árának...

Javító érettségi árának visszaigénylése?

Figyelt kérdés

Szisztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogyha tavaly érettségiztem emelt szinten kémiából, de nem sikerült jól az írásbeli és így nem mentem el szóbelire, akkor elvileg idén ingyen újrapróbálhattam volna egyszer? Erről utólag olvastam csak, miután már befizettem az 58000 forintot:(

Gondolom nem, de azért egy kérdést megér, nem lehet ezt visszaigényelni? :D (tudom, hogy az én butaságom volt)



2023. júl. 4. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tavaly is fizetős volt (érettségi bizonyítvány megszerzése után mentél kémiából), akkor semmiképp sem mehettél volna idén ingyen.

Ha tavaly szerezted meg az érettségi bizonyítványt, abban az esetben jelentkezhettél volna idén javító/pótló érettségire, ami valóban ingyenes lett volna, de gondolom ismétlőnek jelölted jelentkezéskor, aminek az árát meg nem lehet visszaigényelni.

Esetleg írhatsz az OH-nak egy emailt, vesztenivalód végül is nincs, de kétlem, hogy visszaadják a pénzt.

2023. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, tavaly szereztem az érettségi bizonyítványom, tehát idén elvileg ingyenes lett volna..:( köszönöm a válaszod, megpróbálom!
2023. júl. 4. 21:12
 3/4 anonim válasza:
55%
Sajnos igen, ingyenes lett volna. Esetleg felhivhatod az OH-t tanácsért ez ügyben. Sok sikert!:)) Ne felejtsd, a hibáinkból csak tanulni lehet
2023. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen, megpróbálom felhívni őket!:)
2023. júl. 7. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!