Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Visszaigényelhető az első...

Visszaigényelhető az első sikeres nyelvvizsga ára egy emelt nyelvi érettségi árával együtt?

Figyelt kérdés
Tavasszal megszereztem a komplex középfokú nyelvvizsgámat, és ugyanebből a nyelvből tettem idén szintemelő, emelt szintű érettségit, ami szintén fizetési kötelezettséggel párosult. Mivel az első sikeres nyelvvizsga ára visszaigényelhető, ebben az esetben mindkét vizsgadíjat visszatérítik, vagy csak az egyik "jár"?

2020. jún. 30. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a nyelvvizsgára vonatkozik, az érettségire nem.

Azaz csak a komplex vizsga árát kapod vissza.

2020. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az igényléshez kitöltendő lapon jelezni lehet, ha valaki nem komplex nyelvvizsga, hanem emelt szintű érettségi keretein belül szerezte meg középfokú nyelvvizsgájával egyenértékű bizonyítványát/tanúsítványát. Majd utána néztem, és valóban vissza lehet kérni az érettségi árát is. Ezért kérdeztem :)
2020. jún. 30. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden személy esetében csak legelsőt térítik vissza. Így ha a középfokú nyelvvizsgát előbb szerezted, csak azt kötelesek visszatéríteni, a másikat nem, hiába kellett azért is fizetned.
2020. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!