Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet és szakot...

Melyik egyetemet és szakot ajánlanátok, ha inkább reál beállítottságú vagyok (szeretem a matekot és a fizikát)?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

BME. Szakot nem tudok mondani, mert mindenkinek más tetszik. Neked kell eldöntened.


válogass:

[link]

2010. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem is BME, vmilyen mérnök szak
2010. okt. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak BME-n van mérnök szak.
2010. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így elnézve BME-n a szakokat, szerintem ha oda mész menj mondjuk építészmérnökire. Hosszú, kínkeserves út, de ha eljutsz odáig, hogy tervezheted az épületeket, akkor majd fogsz keresni rendesen, meg olyan jól hangzik, hogy "egy épület ami az én fejemből pattant ki."

Mindemellett mint ahogy az előbb leírtam, nem csak a BME-n van mérnöki szak. Sőt, ahova járok keresettségben übereli a BME-s szakokat. Többek között azért, mert ez a legkisebb főiskolai kar, csak itt tanítják és 120 emberből (1 évfolyam) mintaterv szerint csoda ha marad akár 1 is. Azért én próbálkozok, de még csak az első félévemet taposom. Amúgy NYME-GEO földmérő és földrendező mérnöki kar, ebből is a földmérő része a cél. Hogy mi az a földmérő mérnök?

"A geodézia az élet sok területén nélkülözhetetlen; a földbirtok- és országhatárok, valamint az épületek alapjainak kitűzése, a térképek készítéséhez szükséges terepfelmérések elvégzése, de a földrajzi helymeghatározás és a navigáció is a földméréstan feladata. A geodézia és a térképészet rendkívül szorosan kapcsolódik egymáshoz, mivel a térkép nem más, mint a földmérők által meghatározott pontok helyzetének grafikus ábrázolása, esetenként kiegészítve a rendeltetésének megfelelő tematikus információkkal (turista-, autós-, topográfiai- stb. térképek, vázrajz)."

2010. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jujj, földmérő és földrendező mérnöki kart írtam szak helyett. Végig a geoinformatikai kar járt a fejemben, hogy kiírjam-e, vagy elég a nyme-geo, és így elírtam.
2010. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

azért nem csak mérnök lehet az, akit érdekel a matek/fizika.


Ha elméleti/kutató irányba szeretnél menni, akkor matematikus, fizikus szak. Ezeknek aztán van alkalmazott szakiránya is, ahol még mindig egy erősebb elméleti háttérrel foglalkozhatsz valós vagy tudományos életben felmerülő gyakorlati problémákkal is, vagy ha még ennél is hétköznapibb gyakorlatban felmerülő problémákkal szeretnél foglalkozni, akkor valamilyen mérnök.

2010. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!