Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez így normális, hogy 4-es...

Ez így normális, hogy 4-es lett a szorgalmam? (Leírás!)

Figyelt kérdés

(Nem tudom, hogy jó kategóriába raktam-e a kérdést.)

Év végén 6 tantárgyból lettem 4-es, abból 1 a technika. 10-ből pedig 5-ös.

Osztályfőnöki dicséretet is kaptam a "kiváló tanulmányi eredmény"-emért.

Viszont a drága tanári karnak sikerült 4-es szorgalmat adnia év végén, amikor én voltam az, aki a szorgalmikat mindig elkészítette, felelésnél jelentekezett, stb.

Ez így most korrekt, hogy 4-es lett a szorgalmam?

Köszönöm!



2023. júl. 6. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindegy ez Neked?
2023. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

A szorgalmad azon múlik, hogy mit látnak a tanárok, mennyire erőlteted meg magadat tanulás szempontjából.

Lehetnek valakinek hármas jegyei, ha 0-24 tanul, mint egy hülye, ezt látják is rajta.

De ha valaki t*jok az egészre hozzáállással áll a dolgokhoz, azt is észreveszik, hogy több van benne, valószínűleg ez lehet a probléma.

Amúgy meg 6 darab négyest én is soknak tartok ahhoz, hogy ötös szorgalmad legyen. Nem mindegy az sem, hogy miből lettél négyes, például ha matek vagy magyar, vagy a fontosabb tárgyak lettek négyesek, a tesi, rajz, meg az ehhez hasonlóak ötösök, akkor már teljesen érthető a dolog.

2023. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Engedd el, ennek semm lényege nincsen, és nem is lesz soha.
2023. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Milyen tantárgy a technika? Azt milyen sulikban tanítják még?
2023. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

3-asnak van igaza. Lehet itt nyomni a demagóg dumát, hogy a tanárok úgy látták, hogy nem vagy elég szorgalmas, meg blabla.

A magatartás-szorgalom jegy teljesen szubjektív. A tanárnak halvány gőze nincs róla, hogy te otthon mennyit tanulsz, mennyit készülsz. Hogy órán jelentkezel-e vagy sem, az is lehet azért, mert valaki introvertált-extrovertált.

Soha sehova nem számított, engedd el.

Tudom, hogy rosszul esik, amúgy nekem is 4 volt a szorgalmam, pedig éjjel-nappal tanultam, de a matektanár nem adott soha 3-asnál jobbat. Emiatt volt mindig a szorgalmam 4, anyukám is mondta, hogy teljesen hülyék a tanárok, ennél többet már nem tanulhat egy gyerek.

2023. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezek a "drága tanári karok" ott cs.sznek ki a diákokkal, ahol tudnak, és ott tesznek keresztbe, ahol tudnak. Kihasználják a "hatalmukat", számukra kb ez ennyit számít. Szóval ne idegesítsd magad rajta, ezek ilyenek, és mindig ilyenek is lesznek sajnos.
2023. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez a szorgalom dolog teljesen értelmetlen.


Én olyan szerencsés vagyok, hogy otthon maximum TZ-k előtt átolvastam a füzetet és egy négyesem lett év végén, az is tesiből. Minden más ötös, azt hiszem négyre vagy ötre még dicséretet is kaptam. Órákon nem nagyon jelentkezek és egyedül matekon figyelek, mert az érdekel és szeretem (tudom, fura vagyok). Szóval egy szó mint száz, fele annyit se dolgozok az ötösért mint más a hármasért, ennek ellenére azoknak az osztálytársaimnak akik tényleg tanulnak és igyekeznek, de nem kapnak jó jegyet négyes lett a szorgalmuk nekem meg ötös. F@szság ez az egész.

2023. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most megnyugodtam. :)
2023. júl. 7. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:
A szorgalom értékelése egy baromság, ezer dologtól függ. Én nem várom el mindenkitől, hogy az órán kiessen a padból, úgy jelentkezzen és mindig aktív legyen, mert nem elvárható. Egyrészt vannak, akik nem mernek szerepelni, másrészt attól, hogy valaki nem szereti a földrajzot (én azt tanítok) és nem szorgalmas az órán, attól még nem fogok rá haragudni, másrészt nem mond el semmit róla. A szorgalmat maximum önmagához képest lehetne értékelni, de ez elég nehéz. Nem tudom, miért nem szedik már ezt ki, a magatartás rendben van, de a szorgalom értékelésének semmi relevanciája, úgyis ott van a jegy, amit a tantárgyakra kap. Én maximum akkor veszem figyelembe a szorgalmat, ha év végén két jegy között áll, ha aktív az órákon és/vagy rendesen dolgozik, akkor felfelé osztályzok, de szerintem ennél többet nem kell ebbe belelátni, te se foglalkozz vele.
2023. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!