Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemen először...

Ha az egyetemen először átmegyek egy vizsgán, viszont javítani akarok, de ha a javító vizsgám egyes olyankor mi van?

Figyelt kérdés
Volt veletek ilyen? Mi történt?
2023. júl. 6. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Általában a legutóbbi jegy számít, de az oktató eltérhet ettől.
2023. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Általában akkor bukta, mehetsz újra vizsgázni, nem sikerült a tárgyat teljesítened. Néha van olyan oktató, aki a jobb jegyet veszi figyelembe, de ez viszonylag ritka, általában mindig az utolsó jegy számít, még akkor is ha az rosszabb. Ezért mondom én azt mindig, hogy csak akkor szabad javítani, ha majdnem tökéletesen tudsz mindent. Szóval ha alapból egy kettessel csúsztál át, akkor ha csak nem vágod be az egész anyagot tökéletesen a következő vizsgáik, akkor hülyeség újrapróbálni, mert csak a szerencsén fog múlni hogy milyen kérdést kapsz és hogy sikerül-e átmenned újra.
2023. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek, szerencsére nem velem volt ez, csak tudok ilyenről, a végkifejletet viszont nem tudom. Járt már így valaki?
2023. júl. 6. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem még nem történt ilyen, mert ahogy a második válaszoló is írta, nem mertem kockáztatni és inkább nem mentem javítani. Szokták mondani, hogy egyetemen kettesnél nincs jobb jegy, csak szebb. :)

Viszont volt egy szaktársam, aki mindenből ötösre utazott, majd amikor kapott egy hármast egy nehéz szigorlatra, azonnal - extra felkészülés nélkül - jelentkezett javítóra, mert "olyan nincs, hogy ő csak hármasra tudja az anyagot". Szívatós kérdéseket kapott, így megbukott, egy ponton múlott a kettese. Szerencsére nem csúszott, mert a következő félévben megint fel tudta venni a tárgyat, és akkor kettesre sikerült neki. Összességében szerintem nem éri meg kockáztatni, főleg, ha nehéz tárgyról van szó, vagy olyanról, ami pl. unalmas, ezért sehogyan sem megy a fejedbe.

2023. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért az durva, hogy így is meg lehet bukni.
2023. júl. 7. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig ha nem bukásról javítóztam, sose jártam jól vele. Hármas megajánlott jegy, nem kéne vizsgázni, ha elfogadom, de áááááá, tudok én jobbat, aha, vizsgára készülésre elbsztam egy csomó időt, hármas. Vagy idén, hármas lett a vizsgám, mondom újra csinálom, úgysincs már más vizsgám, megint hármas. Többnyire időpocsékolás úgy második körre menni, hogy elsőre nem buktál meg.
2023. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Tanulmányi és vizsgaszabályzat.
2023. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!