Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kitüntetéses diploma tévesen...

Kitüntetéses diploma tévesen - mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szabályzat szerint a Corvinuson az kaphat kitüntetéses diplomát, akinek minden végleges jegye legalább négyes, és a leckekönyvben szereplők (amik között szerepel az is, amit már javított a hallgató) legalább hármasok. Van még a záróvizsgára vonatkozó szabály is, de az teljesül rám. Viszont az előző nem, volt két hármasom is a képzés során, ezeket nem javítottam, tehát végleges jegyek. Mégis a Neptun szerint kitüntetéses diplomát kapok majd. Írtam emiatt az ügyintézőnek, mert nem szeretném nem megérdemelten kapni. Ő kimásolta a szabályzatból, hogy a leckekönyvben lehet hármas, ezért marad a kitüntetéses. Szerintetek melyikünk értelmezi jól a szabályt, kezdjek el vitatkozni, hogy igenis nem jár nekem a kitüntetés?

2023. júl. 7. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Először talán a konkrét szabályt kellene szóról-szóra bemásolnod, hogy ezt el tudjuk dönteni...
2023. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, bemásolom: ") Kitüntetéses oklevelet kap

az a hallgató, aki a záróvizsgán jeles eredményt ért el, a kötelező szigorlatai és a

specializáció(ka)t/szakirány(oka)t lezáró komplex vizsgá(i) jeles(ek), az összes többi utolsó érvényes

érdemjegye legalább négyes, és a leckekönyvben/törzslapon szereplő valamennyi érdemjegye

legalább hármas."

2023. júl. 7. 11:23
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd. Semmi bajod nem lesz egy kitüntetéses diplomától. Még azt sem mondhatod, hogy nem szóltál, bár az az igazság, hogy bár én szabálykövető vagyok eszembe sem jutott volna szólni, hiszen amúgy is eléggé határeset lehet, nem egy rite helyett kapod.
2023. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

"... a leckekönyvben szereplők (amik között szerepel az is, amit már javított a hallgató) legalább hármasok."


Ebbe a hármas beleszámít, tehát rendben vagy. Ha lenne kettesed akkor nem felelnél meg.

2023. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Érdekes hogy kitüntetéses diplomát kapsz úgy hogy 2 mondatot nem vagy képes értelmezni. Színvonalas oktatás folyhat még ezen a corvinus egyetemen is...
2023. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó, szerintem te nem tudod értelmezni. De nem megyek bele ebbe a "hülyék az egyetemisták" kisebbségi komplexusos vitába...
2023. júl. 7. 11:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Ebben a posztban konyhanyelven le van írva a szabály: [link]
2023. júl. 7. 11:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4-5-ösök: a kérdezőnek igaza van, nem érdemli meg, mert van végleges 3-as jegye 2 db. De ha megadják neki, hát megadják, nem kell ezen morfondírozni. Nektek kellene még egyszer elolvasni, mi a szabályzat és mit írt mellé a kérdező.
2023. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Én őszintén megmondom, nekem kiváló lett a diplomám 4,85-ös átlaggal, amit sehogy se értettem, akárhogy számoltam, olyan 4,6 jött ki, és tudok átlagot számolni, sulyozottat is stb. Szóval fogalmam sincs hogy hozta ki ennyire, viszont őszintén szólva nekem eszembe se jutott, hogy megkérdezzem, gondoltam biztos tudják mit csinálnak, meg csak átszámolja valaki. 😂

Gondolom a munkáltató sem fogja elkezdeni összeadogatni a számokat, hogy ez tényleg annyi-e, a kezedben van egy hiteles papír, amit az egyetem állított ki, ez van.

2023. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
#5 Nem ő nem tudja értelmezni a szabályt hanem az ügyintéző (nem véletlenül dolgozik ilyen készségekkel ügyintézőként...). Mivel jelezted hogy nézzen utána innentől kezdve ha továbbra is csökkentett értelmi képességű akkor arról te nem tehetsz. Nehogy már neked kelljen könyörögni a javítás végett. Vedd át a kitüntetéses oklevelet és kész. Legalább beírhatod az önéletrajzodba és a versenyszférában még nagyobb eséllyel pályázhatsz meg pozíciókat, mert bizonyos területeken igen ritkának számít.
2023. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!