Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik valamilyen külön...

Létezik valamilyen külön kitüntetés kiváló diploma esetén?

Figyelt kérdés
Nem doktori, hanem egyéb alap/mesterszakos diploma esetén, mikor az ember a tanulmányai alatt végig mindenből csak ötös volt. Ilyenkor azon kívül, hogy a diploma minősítése kiváló, szoktak adni bármilyen kitüntetést, stb?

2021. aug. 15. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Az van ráirva a diplomára, hogy “with distinction”, és ezt kiírhatod a CV-dben, LinkedInre stb. Szerintem ez elég nagy kitüntetés.
2021. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ilyenkor az ember kitüntetéses diplomát kap (degree with honours)
2021. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

#2 A Honours degree kicsit feljebb van a BSc-től, sok esetben hosszabb is, szóval más lesz az. Nézz utána az angolszász oktatásban, például BSc with Honours diplomával kihagyhatod a mestert és közvetlen mehetsz PhD-ra is. Ilyet nem írnak rá magyarországi diplomára, mert durván megtévesztő lenne, legalábbis szerintem.


Egyébként van olyan egyetem ahol kapsz külön oklevelet, hogy gratu, legjobb tanuló az évfolyamban, vagy kítűnő átlag, de szerintem a legtöbb helyen nincsenek ilyenek..

2021. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Igen, a with honours az Angliában egy kicsit magasabb kvalifikációt takar, mint a sima BSc.


A helyes az, amit az 1-ben írtam, “with distinction”, már csak azért, mert nekem két ilyenem is van… nem tudom, kik pontozzák le a jó válaszokat. 🤷‍♂️

2021. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
3, hogy az angolszász oktatásban mi van, azt nem tudom, de itthon is van olyan egyetem, ahol ez a megnevezése (ELTE)...
2021. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Summa cum laude
2021. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!