Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik könyv az amit szívesen...

Melyik könyv az amit szívesen olvastatok volna kötelezőként?

Figyelt kérdés

Én idén érettségiztem és a gimis 4 évem alatt kevés tárgy volt amit az irodalomnál jobban gyűlöltem volna. Főleg azokat a részeket ki nem állhattam amikor verseket vettünk, viszont két hónappal az érettségi előtt egyre inkább elkezdtek foglalkoztatni a világirodalom klasszikusai szégyen nem szégyen de egy anime-nek köszönhetően. És egyre több klasszikust olvastam és olvasok azóta és azon kaptam magam

rácsodálkoztam, hogy pl: Dosztojevszkij, Poe, Agatha Christie, Orwell vagy Verne hogyhogy kimaradt a tanmenetből pedig letenni alig tudtam őket, de így utólag azt is fájlalom, hogy Shakespeare kimerült a Rómeó és Júliában iskolai szinten. Így utólag pedig azt mondom, hogy sokkal de sokkal szívesebben olvastam volna őket mint, kötelező olvasmány mint mondjuk egy Antigonét (könyv felett annyit életemben nem szenvedtem) vagy a Szigeti veszedelmet.



2023. júl. 14. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Agatha Christie a tananyag része.

Shakespeare is volt Hamlett és még valami más is, nem csak Rómeóék.

2023. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Michelle Obama Így lettem.
2023. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Semelyik engem ne kötelezzenek olvasásra. Majd magamtól elolvasom azt amelyiket akarom
2023. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Rejtőt kellene. Szerintem mindenki megszeretné az olvasást.
2023. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Agatha Christie Tíz kicsi néger-e kötelező volt, de szívesen olvastam volna a többi krimijét is a jelenlegi kötelezők helyett.
2023. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy gondolom,a Nobel-díjas írók közül sokuknak írása nem kötelező olvasmány,pedig ők is a szépirodalomhoz állnak közelebb.

Ha Ibsen lehet,Selma Lagerlöf miért nem irodalmi tananyag?S Gabriel Garcia Marquez:Száz év magány,Saint-Exupery:A kis herceg vagy Kipling:A dzsungel könyve is lehetne kötelező olvasmány.(ezeket szívesen olvastam volna akkoriban)

A mi időnkben,1993 és 1997 között is volt mindenféle kötelező olvasmány,de pl.sem Agatha Christie,sem Jules Verne írásai nem voltak benne.

2023. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kis herceg nekem is kötelező olvasmány volt de én nem szerettem (habár úgy emlékszem általános felső tagozatában volt, lehet gimiben jobban értékeltem volna), de pl. Agatha Christie nem volt sajnos. Magyar faktra jártam ott volt az Üvöltő szelek és a Frankenstein kötelező, szerintem ezek lehettek volna a "sima" irodalom órák részei annyira tetszettek, dehát ízlések és pofonok, úgysincs olyan kötelező ami ellen ne lenne senkinek kifogása.

De pl. Harry Potter se lenne rossz, hogy végre ne csak olyan könyvek legyenek kötelezőek amiket 1950 előtt írtak, nekem ennek a sorozatnak az első része volt ami meghozta a kedvem az olvasáshoz és szerintem sokan vannak ezzel még így.

2023. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter
2023. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Lehet van akkor eltérés, de nálunk a Hamlet még csak érintőlegesen sem volt és Agatha Christe sem. (Aki XX. század és világirodalom volt az Kafka meg Thomas Mann)

2023. júl. 14. 18:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem

Most végeztem el a 10. osztályt, a legutolsó kötelező amit elolvastam az a Pál utcai ai fiúk volt

Most tavasszal mégis elővettem az Egri csillagokat, de tervben van, hogy elolvasom az Odüsszeiát is

Az a jó, ha valaki akkor olvas el valamit, amikor kedve, hangulata van hozzá

2023. júl. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!