Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyhogy a BME-n a műszaki...

Hogyhogy a BME-n a műszaki menedzser szak 10 szemeszteres, más egytemeken/fősulikon meg 7?

Figyelt kérdés
Hogyhogy a BME-n a műszaki menedzser szak 10 szemeszteres, más egytemeken/fősulikon meg 7?
2010. okt. 13. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem hasonló megfontolásból mint amiért az építőmérnöki bsc is BME-n 8 félév máshol meg 6, olyan tudást akarnak adni a diákoknak amivel bsc vel is el tudnak végezni sokféle munkát, igazából amikor bejött a bsc rendszer a bme kidolgozta a képzések felépítését tárgyakat félévekre lebontva és a többi iskola ezt valahogy átvette csak sikerült annyira lebutítani hogy lett belőle 7 meg 6 félév
2010. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ők alapból hozzáveszik az MSc-t is? mert azzal tekintik teljesnek a diplomát, vagy ilyesmi. Ennek az oldalnak az alján a diploma megnevezése erre utal. De sajnos világos leírást én sem találtam róla, azt nem tartom valószínűnek, amit az 1. írt. Pont az a lényege az osztott rendszernek, hogy azonos a tananyag az adott szakokon. Az más kérdés, hogy milyen az oktatás minősége.

[link]

2010. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy a tananyag más de ezek tények amiket írtam hogy máshol kevesebb félév a bsc mint bme-n nem olyan szigorúak azok a szabályok hogy ugyanaz legyen a tananyag kb ugyanaz, lehet hogy mindenhol megcisnálják ugyanazt az anyagot csak bme-n még többet beleadnak hogy mint írtam hasznosabb legyen a bsc diploma
2010. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
^^*" a tanagyag NEM más"*
2010. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ne haragudj, nem akarok veled kötöszködni, de én nem tudom elhinni, hogy BSc képzést megcsinálnának 6-7 félév helyett 10 félévesben. Nem is jelentkezne rá senki, mert akkor az MSc már annyira kitolódna, hogy sok ember nem kockáztatná meg, ráadásul az államilag támogatott keretbe is bele kell férnie a BSc+MSc-nek. És szerintem az egyetemnek sem érné meg 2 évvel hosszabbra megcsinálni egy képzést. Nem beszélve az egész osztott rendszer lényegéről, pont az "átjárhatóság" és "esélyegyenlőség" veszne el. A kérdező vagy egy osztatlan rendszerű képzést nézett, vagy ezt az MSc-vel egybeszámolt leírást.

2010. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocs nem néztem utána mostanában ezekszerint változott a dolog de mikor mi gólyák voltunk a dékán mondta hogy másmilyen a képzés mint a többi egyetemen és hogy hosszabb
2010. okt. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 féléves a BME-n is!!!!
2010. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!