Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakra menjek az...

Milyen szakra menjek az egyetemen?

Figyelt kérdés

Most kezdem szeptembertől az utolsó évemet középiskolában.


Érdekel a média & kommunikáció (Egész gyerekkoromban operatőr szerettem volna lenni, fotós tanfolyamot végeztem, dolgoztam riport asszisztensként, imádok írni, jó a kommunikációs készségem). Ami még szintén érdekel az a szociológia és társadalomtudományok, pszihológia, illetve ezen kívül úgymond "mentőként" emberi erőforrások pl. HR-es esetleg, nagyon maximum a fordítás.


Infóból sose voltam jó, orvosnak, jogásznak, tanárnak és pszihológusnak nem szeretnek menni kulonbozo okokbol és abszolút nem reál beállítottságú vagyok, így ezeket kihúztam.


Akik hasonló szakot választottak amit felsoroltam, mit dolgoztok most? Tudnátok véleményt mondani, akár olyan is akinek ismerőse van szakmában/egyetemen/most van egyetemen/hallott véleményt róla. A különböző specializációk közül melyik az ami jól fizet? Egyenlőre nem mesterképzésen gondolkozom. Ti merre mennétek a helyemben, szerintetek mi éri meg? Előre is nagyon köszönöm!!



2023. júl. 16. 20:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
UI: Félreérthetően írtam, pszihologus nem lennek de a pszihologia maga erdekel, az emberi viselkedesek tanulmanyozasa meg hasonlok, ezt nem is kifejezetten a pszihologia szakhoz kotnem, attol fugg hol tanitjak, en szociologiara gondolnek
2023. júl. 16. 20:33
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Néhány szempont:

- szociológia és a pszichológia szakok nagyon más tartalmak.

- A mai médiához nagyon kell az informatika, szinte minden digitálisan működik.

- Ha alkotni szeretsz, akkor művészeti irányban is nézz körül.

- Pszichológus nemcsak klinikumban (betegekkel) működik, hanem például reklámpszichológia is létezik, ugyanígy van olyan HR szak MSc-n, amelynek a bemenete pszichológus ("szervezetfejlesztő pszichológus).

- Valószínűleg nem fogsz 45+ évet ugyanazzal a foglalkozással eltölteni, elsőre olyan szakot válassz, ami jó alapokat ad és amire sokminden ráépülhet a későbbiekben.

2023. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszonom, hasznos volt! Tehat jol ertem hogy a pszihologiarol lehet HR fele menni? Mit takar konkretan ez a szervezetfejleszto pszihologus?


Muveszeti iranyba nem mennek

2023. júl. 16. 21:01
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Semmilyenre, ha ezt az itteni válaszok alapján akarod eldönteni.
2023. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Eröszakra
2023. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Első lépésként tanuld meg leírni azt, hogy pszichológia.
2023. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt jó lenne tudni, hogy matekból milyen vagy jelenleg? És hogy viszonyulsz hozzá?


Csak azért kérdezem, mert például a társadalomtudomànyokban (alk. közgazdaságtan, szociológia, marketing, pszichológia) azért van több-kevesebb statisztika, és bár ez teljesen más, mint a középiskolás matek, azért ugyanaz a numerikus készség kell hozzájuk.

2023. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne a szakon gondolkodj elsősorban, hanem azon, hogy mi szeretnél lenni, és ahhoz viszonyítva válaszd ki a szakot, ami ahhoz hozzásegít


nekem azok alapján amit leírtál a kereskedelem-marketing jutott eszembe, mert: - nem vészes a matek

- figyelheted az emberek vagyis a fogyasztók magatartását

- marketingesként különböző reklámanyagot megalkotásánál kihasználhatod a kreativitásodat


vagy marad a kommédia, ha szeretsz írni, lehetsz újságíró, akár freelancerként is

2023. júl. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló érdeklődésű ismerős dokumentumfilm-rendező lett.
2023. júl. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik értelmesen válaszoltak. Matekból nehezen értetem meg magam de nem egy 2es szint, inkább négyes-erős hármas. A statisztikát pont szeretem
2023. júl. 17. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!