Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehèz a tanító szak?

Mennyire nehèz a tanító szak?

Figyelt kérdés
Munka mellett ellehet vègezni?

2023. júl. 19. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
A tanító szakot nagyon sokan végig tudják csinálni levelezőn, munka mellett. A szak nehézsége pedig erősen egyetem- ill. főiskola-függő. Gyengébb helyeken a tanító szakot végigcsinálni nem nagyobb megterhelés, mint egy erősebb gimnáziumot. Ezeken a helyeken ha valaki a vizsgán mond öt értelmes mondatot a kihúzott tételekről, már megvan a kettes. Bukások azért vannak, de csúszások szinte egyáltalán nem. Szinte mindenki elvégzi, aki beiratkozik és saját akaratából nem hagyja abba.
2023. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tipikusan egy olyan szak, amit levelezőn nem érdemes elvégezni. Persze, ha akarsz egy papírt, akkor biztos jó, de a lényege a szakmai gyakorlat lenne, amit levelezőn eléggé elspórolnak.
2023. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A lényege a tudás és a gyakorlati módszertan minden alsós tárgyból. Na, ez az, amit nem kapsz meg.
2023. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 és #3: Sajnos van, aki nem engedheti meg magának, hogy nappalin tanuljon, s ha az a vágya, hogy tanító lehessen, a levelező képzés az egyetlen út. Ez egy kompromisszum, ezt mindenki tudja.


Egyébként nekem az a véleményem, hogy még a nappalis tanító képzésen is annyira kevés az osztálytermi gyakorlat, amennyi alig ér többet a semminél. Csak arra jó, hogy egy kicsit belekóstoljon a hallgató a tanítói munkába. A gyakorlati munkában jelentősen fejlődni majd a végzés utáni években fog csak, amennyiben persze akar.

2023. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Matekot azt milyen szinten tanítják?
2023. júl. 20. 06:54
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: Nem kell megijedni a matektól. Ha le tudtál érettségizni matekból, akkor a tanító szak matekjával sem lesz túl nagy gondod.
2023. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
28 èvesen kèső elkezdeni?
2023. júl. 20. 10:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 38 évesen kezdem ha felvesznek. De alkalmasságin volt nálam sokkal idősebb is. Szerintem tanulni sose késő
2023. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

37 évesen kezdtem. Nem nehéz, viszont azért az utolsó 2 félév gyakorlatai igen megterhelőek. Az utolsó félév, 8 egybefüggő hét gyakorlat már csak igen toleráns munkáltató mellett kivitelezhető, ha közben dolgozol (én a 6. félév végén felmondtam).

Matek alapok elég elvontak (pl n alapú számrendszerben való számolás, logika, relációk, stb), de ha azon túl vagy, akkor nem több, mint ami az érettségihez kell. sőt! (én még régi rendszerben érettségiztem, központit írtam, talán az felelhet meg a mostani emeltnek... semmit nem tanultam most a matekokra).

2023. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy egy alsós tanítónőnek minek az elvont matek?

Alsóban még elég gagyi a matematika, és ott inkább az a lényeg, hogy a gyerekkel meg tudja értetni a tanítónő, hogy miért úgy kell csinálni. Pl. a tízes számrendszer átlépése összeadásnál elsőben azért nagy kihívás egy 6 éves gyereknek. Erre kéne módszereket tanítani, szemléltetni, nem a logikai relációkat. Istenem! Na, ezért olyan a közoktatás, amilyen.

2023. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!