Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kilátással rendelkeznek...

Milyen kilátással rendelkeznek az egyiptologiat vagy az arabisztikat végzett enberek?

Figyelt kérdés

Ez a két szak erdekel, de nem tudok dönteni .

Vagy esetleg az indiologia, de szerintem abba nincs nagy jövőkép Magyarországon ..:(



2023. júl. 20. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetlen esélyed, ha bent tudsz maradni az egyetemen kutatni. Az nagyon kemény dió.


Másik jó ötlet elkezdeni mellette egy gazdasági szakot szombati levelezőn, és akkor hasznosak az arab-héber-japán-kínai-koreai ismeretek akár külkereskedelemre (nemzetközi gazdálkodás), akár turizmus vendéglátásra jársz.

2023. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Egyikben sincs jövő, maradjon hobbiszinten.
2023. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Meki, másik meki, csirkés meki.
2023. júl. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy arabisztika szakot végzett ismerősöm, Tunéziában idegenvezető.
2023. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyik ilyen szakon végeztem. Miután kijártam a doktori iskolát is, inkább elmentem egy gazdasági alapszakra és 30 éves koromra közgazdász lett belőlem. Életem egyik legjobb döntése volt ez utóbbi, de ha tudtam volna mindazt, amit ma is tudok, akkor eleve ezzel kezdtem volna.
2023. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
nem egészen vagyok képben, hogy pontosan mit takarnak ezek a szakok, valami nyelvi képzések, ugye? az arabisztika biztos, de őszintén tolmácsolás vagy esetleg nyelvtanári karrieren kívül mik az elképzeléseid? tegyük fel, hogy nem Magyarországon, máshol mit kezdenél vele? megértem, hogy érdekel, tényleg érdekesen hangzik mindkettő, de önszorgalomból, hobbiszinten is tanulhatod, úgy, hogy mellette olyan szakirányt választasz amiből meg is tudsz élni
2023. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Unokahugom nagykovetsegen helyezkedett el. Arabisztika alap és mesterkepzest vegzett
2023. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!