Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a vélemények az egyiptológ...

Mik a vélemények az egyiptológiáról?

Figyelt kérdés
Csak és kizárólag egyiptologiasok véleménye érdekelne! Két nyelv felsőfokú ismeretének birtokában, töri fanatikuskent mint mondanatok nekem a szakrol? Érdemes oda menni? Ha elkezdenem nem hagynám abba BA-n. A nyelvtani része tényleg kegyetlen? Ha az ember nem sajnálja ra a pénzt meg az időt lehet benn potenciál? Mondjuk külföldön csinálni a mestert? Vagy felejtős? Engem inkább a töri érdekel, a nyelvtan önmagában kevésbé. Milyen arányokban vannak a tananyagban? Köszi a válaszokat
2015. febr. 10. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egyiptológiás, de ne kövezz meg amiért válaszolok! :( Én imádnám az egyiptológiát, nagy álmom volt régen. Ha te is így vagy vele, nehogy eldobd magadtól! Bocsi, csak gondoltam ezt leírom.
2015. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (Y)
2015. febr. 10. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége az első évben kihullik, mert képtelen tartani a tempót. Bérmennyire is gürcölsz, lehetsz a legjobbak között, akkor is max csak 3-ast kapsz. Kivéve, ha a tanár kedvel... (és ezt itt nem is folytatnám.)


A nyelvre épül minden. Történelmet külön nem tanulunk, azt magunktól kell elsajátítani. Sőt, el is várják, hogy már képben legyünk vele. (Minél alaposabban, annál jobb.) Nem túlzás, ha azt mondom, hogy az elejétől fogva komolyan kell venni az egészet és napi 5-6 órát kellene foglalkozni, csak a nyelvvel. (Az első évben nem is nagyon foglalkozunk mással, és nagyon kell ügyelni rá, hogy ne vállalja túl magát az ember, mert könnyen beleroskadhat.)


Ha van rengeteg szabadidőd, kitartásod és türelmed, és tényleg ez minden álmod és ez éltet, akkor, de csak akkor vágj bele. :)

2015. febr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. febr. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!