Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a 4-5 éves...

Mi értelme van a 4-5 éves gimnáziumi képzéseknek?Miért ne lehetne 3 év?

Figyelt kérdés

Nyilván, lehet ezt magasztosan ideologizálni, mint "tudásszomj" és hasonlók meg tenni az agyunkat, de az egyetemre jelentkező emberek kb 2/3-a azért jelentkezik,hogy a jövőben kényelmes szellemi állása legyen, országos átlag feletti bérrel.


Ez alól kivételek, akik természettudományos, orvosi pályára akarnak menni.Ők más kategória, de nem ők a többség.



Nyilván, ezt sokan nem mondják ki, meg önmaguknak is letagadják, de így van.Nálam az a különbség,hogy nem tagadom le.Ha megkérdezik, miért diplomáztam, azt mondom azért, mert jó szellemi pozíciót, meg jó fizetést akartam.



Ezért is tartom teljesen feleslegesnek a 4-5 éves gimnáziumi képzéseket.


Bőven elég 3 év alatt felkészülni az érettségire.


Adja ki az oktatási minisztérium a követelményeket és kész.Nem kell ilyen tanterv meg olyan tanterv.A tanárok individuális tempójukban feltudják készíteni rá a diákokat 3 év alatt.Aztán, mehetne 1 évvel korábban egyetemre és ha ügyes,nem csúszik, már 20 évesen lenne egy BSC diplomája és beléphetne a munkaerőpiacra.


Levelezőn meg mehet az Msc.


2023. júl. 22. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik... Amit felvetettél, életképtelen lenne... Teljesen felesleges!

Ha vannak olyan kivételesek, akiknek elég 1-2 évvel kevesebb, egyedi szinten elintézik, de ezt általános szinten deklarálni baromság lenne.

2023. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#

Miért lenne baromság?

Abból kiindulva,hogy vannak esti iskolák, amik 2 év alatt leérettségiztetik a diákokat, egyáltalán nem baromság.

Apám, 41 évesen döntött úgy,hogy leérettségizik, mert továbbakarta képezni magát (villanyszerelő alapból és ezt egészítette még ki).Neki 3 éves volt.

Simán letette munka mellett, heti 2x kellett bejárnia.



Rengeteg felesleges dolgot oktatnak és túl magas óraszámba.Az érettségire bőven elég lenne 3 év év.

Felesleges a diákokat 4-5 évig nyúzni, mikor mehetnének korábban egyetemre.

2023. júl. 22. 18:32
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Tudod, az iskolákat nem véletlenül létesítették. Ha ezt a te elgondolásod szerint megváltoztatod, akkor ezek a funkciók elvesznek. Ne csak direktbe nézd a helyzetet, hanem komplexen... Lehet, struktúrákban gondolkodva többet látsz és rálátsz arra is, miért nem életképes az, amit felvetsz, mint javaslat.
2023. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3#

Mi az értelme a gimnáziumnak?Az,hogy érettségit szerezzen az ember, amivel majd mehet egyetemre vagy, egyéb végzettség megszerzésének előfeltételt teljesít.


Te is és még az országban sokan túlmisztifikáljátok a középiskolát,gimnáziumokat.Ez csak egy lépcsőfok, egy áthidaló, amivel elérsz egy szintet.Más jelentősége nincs.



Ha lett volna 3 éves gimnázium én is abba mentem volna.

2023. júl. 22. 18:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van, kedves Kérdező! Nem látod a lényeget!
2023. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A gimnázium NEM CSAK az érettségire készít fel (a mai "érettségi" színvonalát nézve, ahhoz 3 év is bőven sok lenne). Tulajdonképpen gimnázium után nem is kötelező érettségizni, ha valaki nem teszi, akkor kap egy papírt arról, hogy elvégezte a 12 osztályt. Régen ennek is volt jelentősége. Ma már annyira lesüllyedt a színvonal és az "egyetem" annyira tömegképzés lett, meg jóformán már egy árufeltöltőtől is érettségit kérnek, hogy a gimnázium mint végzettség valóban elvesztette a jelentőségét. De ki tudja, hogy fordul a világ. A jelenlegi rendszer úgyis összeomlóban van. (Nem csak a közoktatás, a felsőoktatás is.)


Egyébként meg miért más, aki orvosira akar menni? Ennyi erővel neki is csak biológia, kémia, fizika kell, akkor a te gondolatvilágod szerint miért kellene irodalmat, nyelvtant, földrajzot, matmatikát stb tanulnia??? Szóval neki sem kellene 4 év csak arra, hogy felvegyék az egyetemre.

2023. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

“Apám, 41 évesen döntött úgy,hogy leérettségizik, mert továbbakarta képezni magát”


No, lám! Talán az az értelme, hogy lehetőleg ne maradjanak olyan félanalfabéták, mint te, aki még az igekötős igék helyesírásával is hadilábon áll.

Általános iskola 3. osztály.

JóságosIsten!🫣

2023. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Apád esti gimiben csinált egy érettségit amivel komolyabb egyetemre nem mehet (emelt érettségi és nyelvvizsga).


Esti tagozaton a kettesre készítenek fel. Ezt azért találták ki hogy még a hülyének is legyen érettségije.


A gimnáziumi 4 év nem garancia az egyetemi felvételinek de magasabb tudás esélyét adja.


Halkan jegyzem meg hogy én 5 évet jártam egyetemre a NYEK miatt.


Ha te soknak tartod a 4 évet akkor menj estire!

2023. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Nekem az általános iskola és a gimi legfontosabb haszna az volt, hogy barátaim és párkapcsolataim lettek. Megtanultam emberi kapcsolatokat kezelni, ami az életben az egyik legfontosabb képesség. Az egyetem már kevésbé szólt a kapcsolatépítésről. Ott már inkább a célirányos tanulásé a szerep. Én örültem, hogy 20 évesen érettségiztem, mert sok lehetőségem volt kapcsolatokat építeni.
2023. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos a kérdező kérdése. 16 évesen bőven be lehetne fejezni az általános képzést, és 11-12. osztályban egyfajta elő-egyetemet lehetne tartani például matek, biológia, stb. specializàciókkal.
2023. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!