Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az oka,hogy sok egyetemen...

Mi az oka,hogy sok egyetemen olyan "egyszerű" a diplomaosztó?

Figyelt kérdés

Az egyik unokatestvéremnek az ELTE-n volt.Az teljesen olyan volt, mint egy középiskolai évzáró.Semmi talár, kalapfeldobás meg ilyesmi.

Ahol én végeztem, ott sem volt semmi, zakót felvettem és átvettük a diplomát.


Viszont, most végzett az öcsém, a győri egyetemen.Ott tiszta amerikai stílusú volt.Szép talárjuk volt, hozzáillő sapka, amit a hallgatók feldobtak.Olyan igazi ünnepélyes, hangulatos volt az egész, megvolt az életérzése, amikor feldobták a kalapot.


Irigykedtem is rá, hogy nekem ilyen nem volt.


2023. júl. 22. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Az okát nem tudom, de ha nálunk is ilyen műsor lett volna, biztos hogy inkább a TO-n veszem át…


Arra hivatkoztak, hogy ne is vegyünk fel talárt, mert nem szokás itt Magyarországon, gondolom az egyszerűsége is ugyan ezért van. Hulladék színvonalú oktatás meg 4 év szemétkedés után ne is jópofizzanak.

2023. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg azért mert a hallgatók fele el se megy, mert van jobb dolga mint pingvinnek öltözve unalmas beszédeket hallgatni (BME)
2023. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát nálunk muszáj volt talárban meg fehér kesztyűben bohóckodni. Szerintem szánalmas volt. Még a talar tisztíttatását és a kesztyut is kifizettettek, 25 ezer volt (pedig láttunk talar tisztítást kb. ennek a tizedéért és kesztyűt pár száz forintért, de pár haver azért biztosan jól járt a mi kárunkra.) Ja, fel sem lehetett előre próbálni, hogy jo lesz-e a méret.

Lehet majmolni a menő nyugati egyetemeket ilyen módon, de inkább az oktatás színvonalán igyekeznének javítani.

2023. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A győri egyetemnek sok pénzes szponzora van akik igénylik ezt. Nyilván a dékán meg tanszékvezetők sem jókedvükben öltöznek be meg csókolgatják a jogart vagy mi a francot, hanem tudják, hogy pénz van az ilyen ceremóniázásban, mert megadja a látszatot, mint ha ez egy több száz éves múltú intézmény lenne (pedig csak néhány tíz éves).

Az USA-ban is főleg a vállalati szponzorok meg mecénások miatt csinálják - ott annyival kiegészülve, hogy általában beszédet is mond mindig valamelyik híres és gazdag öregdiák vagy egyetemi díszpolgár.

2023. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk is volt talár meg kalap meg kesztyű, de minek? Az egész diploma kakit sem ér, és kb 20-an vettük át, mert a többieknek nem lett meg a nyelvvizsgája. (110 főből...)
2023. júl. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk erre nincs pénz. Nekem is ennyi volt az ELTE mindkét alkalommal, dékáni beszéd, aztán kimentünk sorban átvenni. A fehér kesztyűt nekem kellett állni, de az az enyém is maradt. Aki szaktársam előtte fizetős főiskoláról jött, nekik volt minden csili-vili ruha meg kalap, nyilván az egy fizetős magánintézmény meg tudja oldani, még akkor is, ha csak pár fős vidéki főiskola. Azt tudom, hogy a Corvinuson is van, de azt is pénzelik rendesen. Az ELTE-t nem tudták megvenni, nem is támogatják, nyilván nem ez lesz a legfontosabb. Nekem ennek ellenére emlék marad, engem a ruha meg a kalap izgatott a legkevésbé.
2023. júl. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Mert sz@rt se ér az egész, minek játsszák el?
2023. júl. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (SZTE TTIK) csak a mesterszakosok talároznak meg kalapoznak.
2023. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesek a válaszolók. Én alapvetően lázadó vagyok, és szerintem is egy forintot nem ér az egész felsőoktatás néhány komolyabb szaktól eltekintve, ettől függetlenül azért megvan a hagyománya ennek is, ahol rendesen csinálják.

A Debreceni Egyetemen pl. minden karon ugyanolyan szisztéma szerint egy max másfél órába sűrített diplomaosztó van, élő youtube közvetítéssel, jó kameraállásokkal, amit utána is meg lehet nézni. Ennek azért csak van egy hangulata, debbe úgy a 70% el is szokott menni a diplomaosztóra. Mégiscsak egy mérföldkő az életben, ha már valaki végigcsinált 3-4-5-6 évet, egy másfél órát kibír.

2023. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyeteme és szakja válogatja.

Én speciel szívesebben mentem volna a méretemre szabott saját zakómban, mint abban a borzasztó XXXL méretű levedlett talárban, amit az egyetem adott (kb két kövér férfi is elfért volna alatta).

Mindenesetre szerintem is jó a minél mutatósabb diplomaosztó, és nem a végzettek miatt gondolom ezt, mert a többségnek teljesen mindegy, hanem a szülőknek és nagyszülőknek fontos ez: hagy büszkélkedjenek az okos kisunokával.

2023. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!