Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024/25-ös felvételi pontszámí...

SzabiA2 kérdése:

2024/25-ös felvételi pontszámításban segítség?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10. osztályt végeztem és 2025-ben fogok érettségizni. Jogász szakra szeretnék jelentkezni állami támogatott formában és az ELTE lenne a legfőbb cél. A kérdésem valójában inkább egy megerősítés lenne hogy jól gondolkozok e a pontszámítással kapcsolatban és kérem csak az válaszoljon aki tisztában van a 2025-ös szabályokkal. Történelem és angol nyelvből szeretnék emelt érettségit tenni és ahogy néztem ezeket el is fogadják a jogász szakra. Úgy terveztem hogy ezeket fogom érettségi pontnak számoltatni és duplázni. Az a kérdésem lenne hogy így kell e még többlettpontot szereznem vagy meg van a száz a 2 emelt miatt? Valamint szerintetek lejjebb fog menni a ponthatár az új szabályok miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. júl. 27. 03:14
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Duplázással szinte lehetetlen összeszedni 470+ pontot, két 90 fölötti százalékos emelt kéne hozzá, ami szerintem nem reális.

Nem tudjuk változni fog-e, jövőre kiderül.

A többletpontokat kimaxolod a két emelttel (50+50=100)

2023. júl. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
1. Nem lehetetlen, a lányom magántanítványa mindkét tárgyból 93 és 97 %-os eredménnyel jutott be.
2023. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
#2 nem mondtam hogy lehetetlen, de nem reális. Vannak ellenpéldák, de nincs rá nagy esély hogy ez sikerüljön. Nem tudom miért kell mindenbe belekötni.
2023. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Jelenlegi szabályok szerint 45%-os emeltekkel meg lesz a 100 plusz intézményi pont, ezen kívül másra nem kaphatsz, ezekkel kimaxolod. A ponthatárokat nehéz megjósolni, de feljebb nem hinném, hogy mennének.
2023. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindegyiket hasznosnak találtam ezért nem pontozom le. 1.-nek szeretném levezetni mi lenne hogyha nem duplázással számolnék. Tegyük fel az összes fontos évvégi eredmény 5-ös mert ez eléggé alap= 100 pont. Akkor jön az 5 érettségi átlageredménye: Tegyük fel hogy matekból és magyarból+ választott tárgyból 90%-os érettségit írok, de mivel több energiát fektettem a közép érettségikbe ezért az emeltek rosszabbul fognak sikerülni mondjuk 80%, ez így 86 pont. Akkor az érettségi pontot nyílván a 2 emelttel számoljuk akkor az 160 pont. És ugye a 100 többletpont pedig megvan az emeltek miatt. 100+86+160+100= 446. Ez éppen hogy a Debrecenire vagy a Károlira elég mostani pontszám szerint. Ezért gondolom azt hogy szerintem lejjebb fognak menni a pontszámok. Ezt nyílván nem sértésként írom hanem szerettem volna egy reális helyzetet bemutatni ha nem duplázok.
2023. júl. 27. 11:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen ezt értem, de nehéz lesz duplázással is 470 fölötti pontszámot elérni. Ennyit akartam mondani.
2023. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Miért ne lenne reális? Nem akarok kötekedni, de k****ott lehangoló ilyen negatív véleményeket olvasni. Te biztos tudod mi a reális és mi nem…

Érdekes módon nekem is sikerült amikor érettségiztem, persze nyilván szorgalmasnak kellett lenni és sokat tanulni.

2023. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!