Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami félév visszafizetés?

Állami félév visszafizetés?

Figyelt kérdés

Szte-n 2 félév után (most) kaptam meg az önköltségesre átsoroló határozatot.

Ha otthagyom az egyetemet, mekkora összeget kell visszafizetnem/ milyen hosszú időt kell ledolgoznom?


A határozat végén ez áll: Ha a korábbi tanulmányai során felhasznált támogatási időt nem igazolta, és így ez az adat nem lett a Neptun

rendszerben rögzítve, akkor az Nftv. 113. § (2) bekezdése szerint hét (7) elhasznált támogatott félévet

vélelmeztünk.



Ez mit jelent? Hogy lett 7? Ennyi félévet kell visszafizetnem?



2023. júl. 27. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát szerintem visszafizetned nem kell az eddig letanult két évet. De annyit le kell Mo-n dolgozzál az otthagyás után.

Azt még meg tudod tenni, ha mégis akarnád folytatni ezt a szakot később, hogy most a két elvégzett és sikeres félév után passzivált egy félévet, akkor be vagy iratkozva, de szünetel kicsit a tanulmányod, de egyből tudod folytatni a köv félévben. Azt hiszem most a két félév után max két félévet passziválthatsz egyszerre, de egyet biztos. Ha esetleg költségtérítés az oka a tervezett otthagyásnak, akkor ezzel tudsz élni. Összegyűjtöd addig a pénzt. Persze már most előre, illetve még tárgyfelvétel előtt kell jelezni a legtöbb egyetemen, akkor talán nem kell indokolni se, de később leadva igen.

Ezt csak azért írtam le, hogy legyen egy B terved, lásd van ilyen lehetőséged is.


A határozat végéről amit írtál. Nekem ebből a kis részletből az jön le, hogy kérhették hogy igazold le az eddigi tanulmányaidat, hogy hány félévet használtál fel a lehetséges állami 12-ből, mert nem látják a rendszerben. De mivel ők nem találnak adatot, te meg nem igazoltad, így ők vélelmezik, hogy 7 féléved van elhasználva, azon tv alapján amire hivatkoznak megtehetik.


Tehát szerintem menj be a TO-ra, ha kell kérj időpontot ha kell, és vidd be az eddigi fősulis, egyetemis dolgaidat, hogy tudd igazolni mire jártál ezelőtt stb. Ha pedig nem jártál előtta, akkor is menj be, akkor azt kell tisztázni. Akkor meg ne vegyenek figyelembe 7 elfogyasztott félévet, ha nem volt annyid. persze ennyi infóból nem tudom neked mi az előéleted egyetemi téren, ezt neked kell tudnod. De mindenképpen javaslom a TO egyeztetést, tisztázást.


Ha esetleg mégsem fogyasztottál el annyit a 12 félévből, akkor ne fogyjon már le feleslegesen 7 félév. Jó lesz az még későbbre ha mégis tanulni szeretnél egyetemen.


Majd írd meg mit intéztél! Nagyon kíváncsi vagyok rá miért írták ezt neked!


Szívből kívánom sikerüljön elintézni, ha folytatod most a 2 félév után az adott szakodat ha nem. E

Ezt akkor is tisztázd le a TO-n, ne jegyezzenek be 7 félévet, ha esetleg nem jártál annyit. Tényleg annyi legyen bejegyezve amennyit jártál.

Amiről van papírod, diplomád, bármi iratod.

2023. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!