Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vissza kell fizetnem a tandíja...

Vissza kell fizetnem a tandíjat ez esetben? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ha elvégzem a mostani Bsc-met, akkor szeretnék egy évet 'kihagyni', azonban sokat tudnék spórolni, ha lenne hallgatói jogviszonyom (leginkább kollégium miatt, Budapesten tanulok). Ha elkezdek egy másik Bsc-t, az első félévben nem veszek fel egy tárgyat se, majd a 2. félévben passziváltatok, majd utána otthagyom az egyetemet, akkor vissza kell fizetnem a képzés díját? Esetleg az első félév után otthagyom, és már akkor is előrébb vagyok, viszont ha lehet, akkor szeretnék egy teljes évet kihagyni (hogy miért, azt most nem részletezném). Vagy van esetleg más ötletetek, hogy hogyan tudnám ezt kivitelezni? Fontos lenne, azonban még nem sürgős.

2018. ápr. 18. 00:28
 1/8 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy azt elvégezni nem szeretném, csak szimplán kihagyni egy évet.
2018. ápr. 18. 00:32
 2/8 anonim válasza:
100%
Ugyan ebben a helyzetben vagyok,ez engem is érdekelne.
2018. ápr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy aktív félév után (osztatlan képzés esetén 2) fizetési kötelezettség nélkül lehet utána félbeszakítani a tanulmányokat. Ha az első féléved aktív, a második passzív, akkor a legtöbb helyen van lehetőség a harmadik félévben is passzívnak lenni. Így másfél évet nyersz, 25 év alatt lehet diákmunkázni, nem kell elkezdeni törleszteni aktív és passzív félévvel sem. De kedvezmények, pl. kedvező áru bérlet, meg olyasmi, amihez érvényes diákigazolvány kell, az kilőve.

A koleszos támogatást nem tudom, hogy adják-e passzív félévre, de tippre nem.

A másik lehetőség, hogy beiratkozol valamelyik kamufőiskolára, 100.000/félév környékén már van, ott aztán éveket lehet aktív jogviszonnyal, diákigazolvánnyal a semmit tenni. Mellette keresel egy szakmába vágó diákmunkát és tapasztalatot szerzel.

2018. ápr. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De hogyha csak 2. félévben vagyok passzívon, és utána otthagyom, akkor már fizetnem kell, jól sejtem? Koleszt adnak passzív esetén is, ha jól tudom, de ennek utána nézek. Ha viszont nem, akkor meg egyértelmű, hogy 1 aktív félév után abba kell hagynom. Az osztatlan képzés viszont nagyon jó ötlet, talán arra lenne érdemes jelentkeznem.
2018. ápr. 18. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy aktív féléved van, utána egy passzív, akkor nem kell visszafizetned. Kvázi az egy aktív félév amolyan próbaidő, emiatt nem kell fizetni, ha mégsem válik be.
2018. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

25 éves korig lehet diákmunkázni?:O Ez biztos?

Álláshirdetéseknél annyit szoktak feltüntetni, hogy aktív nappali hallgatói jogviszony, de akkor 25 év alattinak is kell lenni?

2018. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez esetben azoknál a cégeknél, ahol kimondottan gyakornokokat keresnek nappalis jogviszonnyal azoknak már öreg egy 25 éves? Vagy ez csak a diákszövetkezeti munkákra vonatkozik ez a korhatár? Nappalira pedig 25 éves is járhat.
2018. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Diákmunkázni iskolaszövetkezeten keresztül nappali tagozatos aktív jogviszonnyal korhatár néllkül lehet, akár 50 évesen is. Passzívált nappali képzés esetén 25 év a korhatár törvény szerint.
2018. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!